۸۵۰ کیلومتر از شبکه توزیع برق در خراسان شمالی به کابل خودنگهدار تبدیل می‌شود

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان شمالی گفت: تا پایان امسال ۸۵۰ کیلومتر از شبکه توزیع برق در استان به کابل خود نگهدار تبدیل می‌شود.

 

 

علیرضا صبوری در گفت‌وگو با خبرنگارشرق24 اظهار کرد: برای تعویض این میزان شبکه ۳۰ میلیون تومان اعتبار نیاز است.

وی بابیان اینکه طی سال گذشته ۸۱۶ کیلومتر از شبکه سیمی فشار ضعیف با کابل خود نگهدار بدون هیچ‌گونه اعمال خاموشی تعویض شد.

وی گفت: هم‌اکنون در طرح جهادی تبدیل سیم فشار ضعیف به کابل خود نگهدار بیش از ۴۰ پیمانکار با این شرکت همکاری می‌کنند و نزدیک به ۳۰۰ فرصت شغلی در این زمینه ایجادشده است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق خراسان شمالی افزود: طی سال گذشته ۶۲۵ انشعاب برق غیرمجاز در استان شناسایی و با آنان برخورد شد.

صبوری خاطرنشان کرد: از این میزان انشعاب غیرمجاز ۳۴۰ مورد به انشعاب مجاز تبدیل شد و مابقی نیز جمع‌آوری شد.

وی در خصوص جابه‌جای تیرها در وسط معابر شهری و روستایی گفت: در شهرها بر اساس قانون دستگاه‌هایی که طرح تعریض معابر و یا بهسازی‌ها را انجام می‌دهند، موظف‌اند نسبت به جابه‌جایی تیرهای برق اقدام کنند.

وی تصریح کرد: در سال گذشته با همکاری شهرداری بجنورد، ۸۵۰ تیر برق جابه‌جا شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان شمالی گفت: در روستاها نیز بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مکلف شده است تا با همکاری دهیاری‌ها نسبت به جابه‌جایی تیرهای برق که با اجرایی شدن طرح‌های هادی در وسط معابر روستایی قرارگرفته است، اقدام کند.

صبوری در بخش دیگر سخنانش اظهار کرد: امسال باوجود رشد سه‌درصدی در تعداد مشترکان نسبت به سال گذشته، ازلحاظ مصرف برق از ابتدای امسال تاکنون و به‌ویژه در تابستان امسال میزان مصرف برق در استان افزایش نداشته است.

وی تصریح کرد: این نشان‌دهنده این است که مردم میزان مصرف برق را مدیریت کرده‌اند و استفاده از برق را به زمان‌های غیر از زمان پیک مصرف سوق داده‌اند.

انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر