خالد قدومی: امروز شاهد گستاخی علیه مسجدالاقصی به سرکردگی آمریکا هستیم

به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی خبرگزاری تسنیم، نشست خبری «مسجدالاقصی؛ اولویت اسلامی، استمرار مقاومت» امروز دوشنبه با حضور خالد قدومی نماینده حماس در ایران، ناصر ابوشریف نماینده جهاد اسلامی در ایران و حسین اکبری رییس مرکز مطالعات و پژوهش مجمع جهانی بیداری اسلامی در خبرگزاری قدس برگزار شد.

در این نشست، خالد قدومی نماینده حماس در ایران با طرح این سؤال که الآن در مسجد الاقصی چه‌اتفاقی در حال رخ دادن است، گفت: امروز شاهد یک گستاخی به‌سرکردگی آمریکا هستیم که علناً جانبداری خود را از رژیم صهیونیستی نشان می‌دهد. مسئله دوم اینکه دچار سرافکندگی هستیم از سوی برخی کشورهای عربی آن هم درباره آرمان فلسطین.

وی افزود: همه این شرایط باعث شد که رژیم صهیونیستی یک تحلیل اشتباه را داشته باشد، البته عواملی هم به این مسئله کمک کرد. این بستر، فرصت تاریخی برای رژیم صهیونیستی به وجود آورد تا هدف غایی خود را که سیطره بر فلسطین اشغالی است به مرحله اجرا در آورد.

قدومی با اشاره به اینکه ملت فلسطین از آگاهی لازم برخوردار است، گفت: امروز صرف بازداشتن مردم از نماز نیست، بلکه نماد سیاسی است. اگر در گذشته نماز در مسجد الاقصی با 100 نفر برگزار می‌شد امروز هزاران نفر مقابل این مسجد هستند.

وی گفت: مسجد الاقصی از سال 1967 تحت نظارت وزارت اوقاف اردن است، 800 نفر کارمند وزارت اوقاف هستند که نیمی از آنها وظیفه نظارت را به‌عهده دارند. مسئله گیت‌های امنیتی یا دوربین‌ها نیست، بلکه آنها در صدد اشغال این ناحیه مقدس برآمده‌اند. آنها به‌دنبال تحمیل اتفاقات جدید هستند.

نماینده حماس در تهران گفت: عملیات فلسطینی‌ها خارج از مسجد بوده و آنها فکر می‌کردند فضای مسجد می‌تواند آنها را از جنایات رژیم صهیونیستی حفظ کند اما رژیم گستاخ صهیونیستی هیچ ارزشی برای اماکن مقدس فلسطینی قائل نیست و وارد مسجد شده آنها را مقابل دوربین‌ها به شهادت رساند.

قدومی افزود: این خون‌های پاک باعث شد تا مردم یک روحیه مضاعفی بگیرند.

وی ادامه داد: هشدار می‌دهم که اظهاراتی که مدعی هستند که دروازه‌های قدس باید بازگشایی شود، مرا به‌یاد قیام سراسری سال 1963 میلادی می‌اندازند که داشت پیروز می‌شد. مسجد الاقصی نیاز به نمازگزار ندارد، نیاز به عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی ندارد بلکه نیاز به حمایت جدی دارد.

نماینده حماس گفت: اگرچه قربانی‌هایی را در این راه دادیم اما می‌دانیم که این باعث سربلندی ماست.

وی خون‌های مطهر جوانان فلسطینی را رهایی‌بخش خواند و گفت: این سؤال مطرح است که؛ امت اسلامی چه مسئولیتی دارد؟ امروز 250 نفر از جوانان فلسطینی از مسجد الاقصی پاسداری می‌کنند و هزار نفر هم پاسدار در این خصوص داریم.

رئیس دفتر حماس در تهران گفت: جنایات رژیم صهیونیستی قابل شمارش نیست. نمی‌پذیریم کسی از حقوق بشر سخن بگوید و چشم بر جنایات این رژیم ببندد. از جهان اسلام می‌خواهیم بگوید که چه‌کاری برای ملت فلسطین انجام خواهد داد.

انتهای پیام/*

نظرات

ارسال نظر