جزئیات مجازات بهره‌کشی اقتصادی از کودکان و نوجوانان

اللهیار ملک‌شاهی رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به جلسه عصر امروز (2 مهر) کمیسیون متبوعش، گفت: در این جلسه اعضای کمیسیون، مواد 14 و 15 لایحه را با حضور مسئولان بهزیستی، قوه‌ قضائیه و مرکز پژوهش‌های مجلس بررسی و تصویب کردند.

وی با اشاره به ماده 14 لایحه مذکور، افزود: در این جلسه طبق ماده 14 لایحه حمایت از حقوق اطفال و نوجوانان، برای اشخاصی که از اطفال و کودکان بهره‌کشی اقتصادی کنند، مجازات‌هایی تعیین شد.

رئیس کمیسیون قضایی مجلس تصریح کرد: با توجه به اینکه کمیسیون زمان لازم برای بررسی این لایحه را در اختیار ندارد، بنابراین در این جلسه مقرر شد تا کار‌گروهی متشکل از اعضای کمیسیون (ملک‌شاهی، دهقان، فتحی) مسئولان قوه‌ قضائیه و کارشناسان مرکز پژوهش‌های قوه مقننه برای بازنگری در این لایحه تشکیل شود.

ملک‌شاهی با بیان اینکه قرار است کار‌گروه ویژه لایحه حمایت از اطفال و نوجوانان توسط کمیته مشترک مورد بازنگری قرار گیرد، اظهار داشت: در این جلسه مقرر شد تا این کار‌گروه جمع‌بندی خود را از لایحه به کمیسیون قضایی ارائه دهد تا اعضا درباره آن تصمیم‌گیری کنند.

انتهای‌ پیام/

نظرات

ارسال نظر