اتحادیه اروپا کانال‌های دیپلماتیک را به‌دلیل تحریم‌های آمریکا علیه روسیه فعال می‌کند

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، کمیسیون اروپا ضمن ابراز نگرانی از تبعات احتمالی تحریم‌های جدید آمریکا علیه روسیه که می‌تواند امنیت انرژی اروپا را به خطر بیندازد، همه کانال‌های دیپلماتیک را برای حل‌وفصل این مسئله فعال کرده است.

بر اساس این گزارش جمهوری‌خواهان و دموکرات‌ها اخیراً به توافقی برای اعمال تحریم‌های جدید علیه روسیه دست یافته‌اند که موجب نگرانی اتحادیه اروپا نسبت به تبعات ناخواسته این تحریم‌ها شده است.

سخنگوی کمیسیون اروپا در کنفرانس خبری تأکید کرد: ما این روند را با نگرانی دنبال می‌کنیم چرا که می‌تواند به‌ضرر استقلال انرژی اتحادیه اروپا و منافع امنیت انرژی ما باشد. ما همه کانال‌های دیپلماتیک را برای برطرف کردن نگرانی‌های مربوط به تحریم‌های آمریکا با همکاران آمریکایی‌مان فعال کرده‌ایم.

وی در ادامه تصریح کرد: برای ما، اتحاد گروه 7 در زمینه تحریم‌ها از اهمیت کلیدی برخوردار است چراکه مربوط به اجرای توافقنامه مینسک می‌شود. ما در اتحادیه اروپا مایل به این مذاکرات هستیم و امیدواریم منافع اروپا به‌واسطه روند قانونی آزاد که در آمریکا جریان دارد، در نظر گرفته شود.

کمیسیون اروپا با انتشار بیانیه‌ای هشدار داده است که اعمال تحریم‌های کنگره آمریکا علیه روسیه می‌تواند تبعات ناخواسته و گسترده‌ای علیه تلاش‌های اتحادیه اروپا برای متنوع کردن منابع انرژی خود و کاهش وابستگی به روسیه داشته باشد.

انتهای پیام/*

نظرات

ارسال نظر