داعش و تکفیر فرصتی برای رژیم صهیونیستی بود

به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی خبرگزاری تسنیم، نشست خبری «مسجدالاقصی؛ اولویت اسلامی، استمرار مقاومت» امروز دوشنبه با حضور خالد قدومی نماینده حماس در ایران، ناصر ابوشریف نماینده جهاد اسلامی در ایران و حسین اکبری رییس مرکز مطالعات و پژوهش مجمع جهانی بیداری اسلامی در خبرگزاری قدس برگزار شد.

در این نشست، حسین اکبری، رئیس مرکز مطالعات و پژوهش‌های مجمع جهانی بیداری اسلامی در سخنانی گفت: رژیم صهیونیستی طی دو دهه گذشته علی‌رغم کمک‌های غرب دچار ضعف شده است. موضوع فلسطین توان جهان اسلام را در مقابله با جهان استکبار نشان می‌دهد.

وی ادامه داد: موضوع داعش و تکفیر یک فرصت برای رژیم صهیونیستی و حامیان آن بود تا توسعه‌طلبی خود را دنبال کند. خوشبختانه مقاومت همان‌طور که توانست مقابل رژیم صهیونیستی بایستد، مقابل تکفیر با طراحی غرب و آمریکا نیز ایستاد.

اکبری افزود: مقاومت نشان داد که این نظریه امام درست بوده که مذاکره با رژیم صهیونیستی فایده‌ای ندارد.

اکبری با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری که کرانه باختری باید مسلح شود، گفت: مقاومت با استفاده از نسل جوان وارد میدان شد تا اهداف خود را محقق کند.

وی با یادآوری اینکه رژیم صهیونیستی با مشکلات درونی جدی روبه‌روست که مشکلات امنیتی و اقتصادی از جمله آنهاست، اظهار داشت: امروز در نگاه کسانی که رؤیاهایی برای حضور در فلسطین اشغالی داشتند، این وضعیت نتیجه معکوس دارد و به‌جای مهاجرت به این سرزمین، شاهد مهاجرت معکوس هستیم.

اکبری فلسطین را یک مسئله دینی خواند و گفت: عدم‌وجود وحدت جدی در جهان اسلام برای حل مسئله فلسطین نقطه ضعف جهان اسلام است. امروز برخی کشورهای عربی تلاش می‌کنند روابط خود با رژیم صهیونیستی را آشکار کنند و آنهایی که داعیه ام‌القرای جهان اسلام را دارند بیش از همه برای نزدیکی به اسرائیل تلاش می‌کنند.

وی ادامه داد: تا زمانی که جهان اسلام نتواند مسئله فلسطین را حل کند در سیطره جهان استکبار قرار دارد.

وی ابراز کرد: امیدواریم که این انتفاضه توسعه یابد و روزی شاهد آزادی فلسطین باشیم.

انتهای پیام/*

نظرات

ارسال نظر