وزیر تعاون بر شتاب بخشی طرح اوره 2  پتروشیمی خراسان قول داد

  با دستور مؤکد وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خطاب به مدیران شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی (شستا)، عملیات اجرایی طرح توسعه پتروشیمی خراسان در بجنورد، موسوم به طرح اوره 2، شتاب بیشتری به خود می‌گیرد.

 

 

به گزارش شرق 24،مقام عالی دولت در این استان گفت: در دیدار هفته گذشته با علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در تهران، با توصیه‌های اکید شخص وزیر به مجموعه مدیریت شستا مقرر شد که روند اجرای طرح اوره 2 مجتمع پتروشیمی، تسریع و موانع احتمالی آن برطرف شود.

محمدرضا صالحی با اشاره به مذاکراتی هم که با محمدحسن پیوندی مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تأمین اجتماعی (تاپیکو) در ادامه این دیدار داشته است، خاطرنشان کرد: درمجموع طی این دیدارها قول مساعد وزیر و مدیران زیرمجموعه شستا را برای تسریع در اجرای این طرح عظیم شاهد بودیم و امیدوار هستیم که با تأکیدهای آنان، روند ساخت‌وساز و تکمیل این پروژه بزرگ صنعتی شتاب به‌مراتب بیشتری بیابد.

وی با یادآوری این‌که وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، حکم جانشینی دکتر جهانگیری فرمانده ستاد اقتصاد مقاومتی کشور را هم در استان خراسان شمالی به عهده دارد، تصریح کرد: با توجه به این جایگاه قانونی وزیر، از وی خواستیم که برای پیگیری امور مربوط به این حوزه در هر یک از شهرستان‌های استان، یکی از معاونان خود را موظف کند و افزون بر آن، از مجموعه منابع و امکانات در اختیار این وزارتخانه به‌ویژه شرکت‌های زیرمجموعه سازمان تأمین اجتماعی و صندوق‌های بازنشستگی، برای سرمایه‌گذاری در طرح‌های تولیدی و اشتغال‌زایی استان بهره بیشتری گرفته شود.

صالحی هم‌چنین فعال شدن شرکت هواپیمایی آسمان برای برقراری پروازها به مقصد فرودگاه بجنورد را به‌عنوان یکی دیگر از نکات مورد مذاکره در دیدار اخیر خود با علی ربیعی مورداشاره قرارداد و گفت: وزیر تعاون و کار دراین‌باره هم قول مساعد داد که موانع فعال شدن این شرکت هواپیمایی زیرمجموعه وزاتخانه متبوع را پیگیری کند تا شمار پروازهای فرودگاه بجنورد افزایش یابد و امکان برقراری پروازهای آخر شب یا اوایل صبح هم برای مسافران فراهم شود.

به گفته صالحی، پیگیری حل مشکلات تأمین مالی صنایع بزرگ استان و اصلاح قراردادهای واگذاری زمین به سرمایه‌گذاران خارجی، از دیگر نکات موردبحث و بررسی در این دیدار بوده است.

وی گفت: از دکتر ربیعی به‌عنوان جانشین فرمانده ستاد اقتصاد مقاومتی در استان خواستیم با توجه به محدودیت‌های قانونی توسعه راه‌ها در مناطق جنگلی حفاظت‌شده، بحث جاده شمال جنگل گلستان را نیز در هیئت دولت مطرح کند تا با جمع‌بندی نظرات وزارتخانه‌ها و سازمان‌های متولی، برای تسریع در حل این مسئله نیز چاره‌اندیشی شود.

به گفته وی، در حال حاضر، محور ارتباطی بجنورد به گلستان در دو سوی جنگل در حال تعریض است و به‌زودی مسیرهای منتهی به این جنگل در دو استان خراسان شمالی و گلستان چهاربانده می‌شود، اما داخل جنگل به دلیل مسائل زیست‌محیطی، اجرای این پروژه با محدودیت مواجه است و به همین دلیل، تکمیل جاده شمالی که جنگل گلستان را دور می‌زند، به‌عنوان یک مسیر ترانزیتی جایگزین، حائز اهمیت است.

صالحی ابراز امیدواری کرد که به‌زودی با برگزاری نشست ستاد فرماندهان اقتصاد مقاومتی استان با حضور علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، پیگیری مسائل مطرح در دیدار اخیر به شکلی جامع‌تر انجام گیرد.
انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر