روند پرداخت تسهیلات خوداشتغالی به مددجویان تسریع شود

 

به گزارش شرق 24، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار خراسان شمالی بر تسریع روند پرداخت تسهیلات خود اشتغالی توسط بانک‌های عامل به مددجویان کمیته امداد و بهزیستی تاکید کرد.

محمود دلپسند در نشست بررسی روند پرداخت تسهیلات کمیته امداد و بهزیستی استان اظهار داشت: نهادهای حمایتی کمیته امداد و بهزیستی به‌عنوان متولیان امر ساماندهی امور مرتبط با مددجویان تحت خود، روند بررسی و معرفی افراد واجد شرایط دریافت تسهیلات خوداشتغالی را به طور کامل پیگیری کنند.

دلپسند تصریح کرد: در معرفی افراد باید توانمندی‌های فردی و اثرگذاری آن در حوزه اشتغال بررسی و هم چنین بر روند وصول پرداختی‌ها و بازگشت سرمایه به بانک‌ها با هدف افزایش چرخش منابع مالی نظارت شود.

وی افزود: در پرداخت تسهیلات خود اشتغالی به مددجویان از محل بند ((د)) تبصره 16 باید توزیع جغرافیایی مناسبی دیده شود و پرداخت تسهیلات در نظر گرفته شده برای بانک‌ها در این تبصره محدود به دیگر تکالیف بانک‌ها نباشد.

دلپسند مطرح کرد: امسال سهم کمیته امداد در پرداخت تسهیلات خود اشتغالی 36 میلیارد تومان و سهم بهزیستی بیش از 14 میلیارد تومان است و تمامی بانک‌ها باید تا پایان مهر ماه حداقل 50 درصد از سهم خود را پرداخت و این دستور را به تمامی شعب خود در شهرستان‌ها ابلاغ کنند.

وی ادامه داد: کمیته امداد و بهزیستی باید نسبت به جذب سهم باقی مانده استان در سال گذشته هم به‌عنوان طلب مردم اقدام کنند.

دلپسند تاکید کرد: تمامی مدیران دستگاه‌های اجرایی، نهادهای حمایتی و بانک‌ها باید با ایجاد تعامل و هم افزایی و بهره مندی از توان مدیریتی، کارشناسی، ارتباطات و پاسخگویی خود عملکردی بهنگام و درست داشته باشند.
انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر