کمرنگ شدن امربه‌معروف و نهی از منکر، نشان‌دهنده‌ی ضعف مسئولان است

دبیر ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر خراسان شمالی گفت: کمرنگ شدن اجرای امربه‌معروف و نهی از منکر و بازتاب آن در جامعه و حکومت اسلامی، نشان‌دهنده‌ی کوتاهی مسئولان و فعالان این عرصه در جامعه است.

 

به گزارش شرق 24، سردار سید حسن مرتضوی در همایش نهضت حسینی امربه‌معروف و نهی از منکر و ارزش‌های انقلاب اسلامی که با حضور اعضای شوراهای امربه‌معروف و نهی از منکر خراسان شمالی برگزار شد، اظهار کرد: متأسفانه ما هنوز در تبیین و تفهیم موضوع امربه‌معروف و نهی از منکر با مشکل مواجه هستیم و گاهی برخی از دوستان دچار اشتباه در اجرای آن می‌شوند.

سردار مرتضوی تصریح کرد: بعضی از افراد پا را فراتر از تذکر لسانی می‌گذارند. تذکر لسانی وظیفه و موردتوجه بوده است، اما جنبه عملی و برخورد در صلاحیت حاکمیت است و هرگونه تجسس و کنجکاوی و ورود غیرمجاز به زندگی دیگران ازنظر قانون و شرع مجاز نیست.

وی بابیان اینکه نباید در اجرای این فریضه الهی از سر سهل‌انگاری و غفلت دچار حرکت و برخورد نابجا شویم، خطاب به اعضای ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر خراسان شمالی گفت: با توجه به وظایف ذاتی که برابر قانون تعریف‌شده است، حضور و مشارکت جدی‌تر و مطالبه گری دقیق‌تر را در دستور کار خود قرار دهید و باید بدانید که تحقق نیافتن کامل امربه‌معروف و نهی از منکر نشئت‌گرفته از ضعف مسئولان است.

فرمانده سپاه حضرت جوادالائمه (ع) خراسان شمالی با اشاره به فرمایش رهبری که فرموده‌اند:" هم‌اکنون نه دولت و نه جامعه اسلامی داریم" خاطرنشان کرد: اساسی‌ترین مسئله درزمینه‌ی تشکیل‌دهنده دولت و جامعه اسلامی٬ احیای فریضه امربه‌معروف  و نهی از منکر است. مادامی‌که فاصله بین اقشار و فاصله بین آحاد مردم و دولت‌مردان به‌گونه‌ای باشد که انجام امربه‌معروف و نهی از منکر در جامعه امکان‌پذیر نباشد٬ دولت و جامعه اسلامی تشکیل نمی‌شود.

وی افزود: باوجوداینکه ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی زمان می‌گذرد و از قانون امربه‌معروف و نهی از منکر نیز برخوردار هستیم اما این قانون مورد مظلومیت واقع‌شده و در عرصه‌های مختلف اجتماع ظهور قوی پیدا نکرده است.

وی عنوان کرد: تشکیل دولت و جامعه اسلامی از اهداف اصلی انقلاب است که برای تحقق این امر لازم است امربه‌معروف و نهی از منکر را به‌درستی در جامعه پیاده‌سازی کنیم.

وی بابیان اینکه امام حسین (ع) بزرگ‌ترین امربه‌معروف در تاریخ بشریت را انجام داد، گفت: کسی نمی‌تواند با نداشتن هیچ عمل حسینی در کارنامه اعمال خود شعار دهد که رهرو امام حسین (ع) است.

دبیر ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر خراسان شمالی با ضروری دانستن تبیین درست قانون امربه‌معروف و نهی از منکر در سراسر این استان، اظهار کرد: امروز اگر مدعی قرار گرفتن در مسیر رهروان امام حسین (ع) هستیم باید خود را مقید به سیره عملی این امام بدانیم و از ایشان درس بگیریم و در عمل وارد موضوع امربه‌معروف و نهی از منکر شویم و همه دست‌اندرکاران و فعالان این عرصه باید بیش‌ازپیش به تلاش خود ادامه دهند.

انتهای پیام/

 

نظرات

ارسال نظر