بانک‌ها مکلف به اجرایی کردن مصوبات کارگروه رفع موانع تولید هستند

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار خراسان شمالی گفت: بانک‌های خراسان شمالی مکلف به اجرایی کردن مصوبات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید این استان هستند.

 

به گزارش شرق 24 و به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان شمالی، محمود دلپسند در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید این استان اظهار کرد: پرداخت تسهیلات توسط بانک‌های عامل به واحدهای تولیدی باید بر مبنا مصوبات کارگروه است و همچنین بانک‌ها مجاز به نگه‌داشتن درصدی از وام متقاضیان به بهانه‌ی بدهی‌های بانکی آنان نیستند.

دلپسند افزود: دستگاه‌های اجرایی باید از اختیارات قانونی موجود برای حل مشکلات واحدهای تولیدی مربوط به خود بهره‌مند شوند و همچنین نظارت‌های لازم را بر نحوه‌ی فعالیت آنان داشته باشند.

وی تأکید کرد: تولیدکنندگان نیز باید در نظر داشته باشند که تمامی تسهیلات ارائه‌شده در مجرای درست و در چارچوب اهداف طرح هزینه شود تا بر تولید، اشتغال و درآمد استان مؤثر باشد.

وی همچنین خواستار شمردن تعداد واحدهای تولیدی واگذارشده‌ی استان در حوزه‌های مختلف کشاورزی، صنعت و گردشگری شد و تصریح کرد: این لیست پس از جمع‌آوری به کارگروه استان جهت بررسی و رسیدگی به مشکلات ارائه شود، زیرا هدف این کارگروه حل مشکلات و موانع سرمایه‌گذاری و فعال‌سازی مجدد واحدهای تولیدی راکد است. 

تأکید دوباره دلپسند بر عدم صدور اجرائیه برای واحدهای تولیدی توسط بانک‌های عامل استان بود و دراین‌باره خاطرنشان کرد: تنها مرجع تشخیص‌دهنده جهت صدور اجرائیه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان است و بنابراین بانک‌ها باید درخواست خود را جهت صدور اجرائیه به کارگروه به‌منظور بررسی و گرفتن تصمیم‌های نهایی ارائه دهند. 

انتهای پیام/

 

 

 

نظرات

ارسال نظر