مهارت‌آموزی دانش‌آموزان از برنامه‌های اصلی دولت دوازدهم است

   استاندار خراسان شمالی گفت: مهارت‌آموزی و حرفه‌آموزی دانش‌آموزان یکی از برنامه‌های اصلی دولت دوازدهم است.

 

به گزارش شرق 24، محمدرضا صالحی در نشست شورای آموزش‌وپرورش استان اظهار داشت: دانش‌آموزان به‌عنوان آینده‌سازان کشور باید به سمت حرفه‌آموزی و مهارت‌آموزی سوق یابند و این مهم یکی از برنامه‌های اصلی دولت نیز هست.

صالحی بابیان اینکه در استان معلمان باتجربه بسیار خوبی وجود دارد، افزود: باید دانش‌آموزان برای مهارت‌آموزی به افرادی باسواد سپرده شوند که به همین منظور همواره توجه به ارتقاء کیفیت آموزشی معلمان باید در اولویت باشد.

وی بابیان اینکه با توجه به گزارش آزمون استخدامی ماده ۲۸ سال ۹۶ از سوی اداره کل آموزش‌وپرورش استان در برخی از رشته‌ها ظرفیت سهمیه استان تکمیل نخواهد شد، خاطرنشان کرد: از سوی استان نامه‌ای مبنی بر رسیدگی به این موضوع به معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور ارسال می‌شود.

استاندار خراسان شمالی در خصوص برگزاری جشنواره نوجوان خوارزمی در بین دانش‌آموزان دوره متوسطه، افزود: نباید در این زمینه سلیقه‌ای عمل شود و باید ابتدا بررسی‌ها و هماهنگی‌های لازم با دستگاه‌های مختلف انجام شود.

صالحی افزود: مسائل در آموزش‌وپرورش باید ریشه‌ای حل شود و در اجرای دستورالعمل و برنامه‌های نباید سلیقه‌ای عمل شود.

وی بر هماهنگی بین دستگاهی برای پیش برد اهداف آموزش‌وپرورش تأکید کرد و در خصوص مشکلاتی که دانش‌آموزان استثنایی استان با آن مواجه هستند، گفت: باید باهدف پیشگیری، کار پژوهشی و بررسی نقش جغرافیا در بروز معلولیت انجام و نیز دانش‌آموزان با نیازهای ویژه شناسایی و آموزش آنان پیگیری شود.
انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر