۲۰ هزار نوآموز بدو ورود به دبستان در خراسان شمالی سنجش شدند

مدیرکل آموزش‌وپرورش بابیان اینکه تاکنون ۲۰ هزار نوآموز بدو ورود به دبستان و نوآموزان پیش‌دبستانی در استان موردسنجش قرارگرفته است گفت: پیش‌بینی می‌شود، سه هزار نوآموز نیز از سنجش جامانده‌اند که تا پایان مهر مهلت سنجش برای این نوآموزان وجود دارد.

 

به گزارش شرق 24، براتعلی حاتمی در شورای آموزش و پرورش افزود: با سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان و مداخله به هنگام در شناسایی احتمالی ناتوانی دانش‌آموزان می‌توان از افت تحصیلی آنان جلوگیری کرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان شمالی نیز در این نشست بر برگزاری باشکوه المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای با نگاه تقویت ورزش پایه در مدارس تاکید کرد.

۱۱۵۰ دانش‌آموز استثنایی در استان مشغول به تحصیل هستند

رئیس اداره آموزش‌وپرورش استثنایی خراسان شمالی گفت: در حال حاضر یک هزار و ۱۵۰ دانش‌آموز استثنایی در ۱۵ مدرسه شهری و ۲۹ مدرسه روستایی در استان تحصیل می‌کنند که ۶۰ درصد از این تعداد دانش‌آموز در روستاها هستند که حتی در تأمین هزینه سرویس ایاب و ذهاب فرزندان خود با مشکل مواجه هستند.

متقیان تصریح کرد: یک هزار و ۶۰۰ دانش‌آموز استثنایی نیز به‌صورت غیرمستقیم تحت پوشش آموزش‌وپرورش قرار دارند که در مدارس عادی مشغول به تحصیل هستند

متقیان بابیان اینکه اداره آموزش‌وپرورش استثنایی استان ماهیانه ۵۰ میلیون تومان بابت سرویس مدارس این دانش‌آموزان می‌پردازد، تصریح کرد: در پرداخت هزینه ایاب و ذهاب دانش‌آموزان با مشکل مواجه هستیم.

وی بابیان اینکه مدرسه استثنایی اسفراین تنها مدرسه در خراسان شمالی است که آموزش ۱۷۰ دانش‌آموز استثنایی با ناتوانی‌ها و معلولیت مختلف در مقطع پیش‌دبستان تا متوسطه در یک مجموعه انجام می‌شود که خواستار ایجاد حداقل یک مدرسه چهار کلاسه برای مقطع پیش‌دبستان هستیم.

وی افزود: درزمینهٔ آموزش و تأمین هزینه‌های توان‌بخشی دانش‌آموزان کم‌توان ذهنی نیاز به کمک دستگاه‌های مختلف داریم.
انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر