هشدار سیدحسن به یهودیان/ آمریکا پشت صحنه تجزیه     

سیدحسن نصرالله در پایان سخنرانی خود، در پاسخ به شعار «لبیک یا حسین» اعلام کرد: «ما زمانی‌که می‌گوییم لبیک یا حسین، صادقانه بیان می‌کنیم و باید این جمله را نیز به شعارهای عاشورایی اضافه کنیم که «ای حسین ما تو را رها نکرده‌ایم.»

 

به گزارش شرق 24، مراسم عاشورا در لبنان هر سال با سخنرانی سیدحسن نصرا... دبیرکل حزب‌ا... لبنان همراه است. صبح عاشورا مردم بعد از نماز صبح در مجتمع سیدالشهدای حزب‌ا... جمع می‌شوند، حدود سه ساعت مقتل‌خوانی صورت می‌گیرد و بعد همه در قالب راهپیمایی به سمت میدانی در شهر ضاحیه که قرار است برنامه سخنرانی سیدحسن برگزار شود، می‌روند. در این میان سایر مردم که در مراسم صبح حضور نداشتند نیز به جمع راهپیمایان ملحق می‌شوند. در طول مسیر مداحان با خواندن سرودهای مقاومت و عاشورایی مردم را در مسیر همراهی می‌کنند، اجتماعی که حدود یک‌میلیون نفر تخمین زده می‌شود. به غیر از شیعیان، اهل سنت، مسیحیان و گروه‌های سیاسی مختلف نیز در آن شرکت می‌کنند.

در مسیر مردم شعار‌های عاشورایی و در حمایت از مقاومت سر می‌دهند در حالی که پرچم‌های متحدالشکل زرد در دست‌شان است. موکب‌های پذیرایی عزاداران حسینی در مسیر وجود دارد، گویی مسیری کوچک‌شده از مراسم اربعین حسینی برپا شده است. این مراسم هر سال به بهترین شکل و با نظم مثال‌زدنی برگزار می‌شود. در این مراسم از هر تیپ و ظاهری حضور دارند.

حدود ساعت 10 و نیم به وقت محلی سخنرانی سیدحسن شروع می‌شود که به گفته کارشناسان، سخنرانی ظهر عاشورای رهبر حزب‌ا... لبنان مهم‌ترین سخنرانی وی محسوب می‌شود. این سخنرانی سیدحسن تا نزدیک اذان به طول می‌انجامد.

 

سخنرانی امسال به دلیل مسائل امنیتی از طریق ویدئوکنفرانس برای عزاداران پخش شد.

 داعش خطرناک‌ترین تهدید برای امت اسلام

رهبر حزب‌ا... لبنان سخنان خود را این‌گونه شروع کرد که داعش از خطرناک‌ترین تهدیدهایی است که برای امت اسلامی به وجود آمده است. نگاه کنید ببینید چه حجم خسارتی به منطقه زده و تا چه اندازه چهره اسلام و پیامبر گرامی را مخدوش کرده است. ببینید تا چه اندازه به طرح‌های آمریکا و اسرائیل خدمت کرده است.

 تا نابودی داعش به نبرد ادامه می‌دهیم

سیدحسن نصرا... افزود: «امروز اعلام می‌کنیم که برای نابودی داعش و تمام‌کردن ظلم و فساد و وجود آن در همه‌جا نبرد را ادامه می‌دهیم. باید دید چه کسانی آن را ساخته، حمایت مالی و تسلیحاتی می‌کنند. باید مشخص شود چه کسانی این کارها را می‌کنند؛ صدها نفر کشته شده‌اند و چهره اسلام مخدوش شده است. به‌واسطه این، چهره نادرستی از پیامبر گرامی مخابره شده است. باید عوامل این مساله روشن شوند تا مردم بدانند و بشناسند و تا حد امکان این افراد مواخذه شوند.»

 باید مسئولان این جنایات را شناخت

سیدحسن نصرا... در ادامه گفت: «باید روشن شود چه کسانی مسئول این همه جنایت هستند. مسلمانان در جهان اسلام، علمای آنان و نخبگان باید همایش‌ها و سمینارهایی برگزار کنند تا عوامل این پدیده و تکفیر را بشناسند. باید تفکر وهابی را بشناسند تا در هر زمان و مکان و کشوری، تکرار نشود.»

 هشدار سیدحسن به یهودیان

نصرا... درخصوص تهدیدهای رژیم صهیونیستی نیز صحبت کرد و به‌شدت به رژیم صهیونیستی و همچنین یهودیان هشدار داد که سرنوشت خود را به دست دولت رژیم صهیونیستی ندهند.
 
 صهیونیسم از یهودیان سوءاستفاده می‌کند

وی افزود: «به اسرائیلی‌ها اعلام می‌کنم که ما در مقاومت، از ابتدا اعلام کرده‌ایم که جنگ اصلی ما با اشغالگران صهیونیست است نه با یهودیان به‌عنوان اتباع یک دین آسمانی. جنبش صهیونیسم، از یهود سوءاستفاده کرده تا طرح اشغالگری شهرک‌سازی خود در فلسطین را پیش ببرد. یهودیان سوخت جنگ جدید آمریکا علیه مردم عربی در این منطقه هستند. اگر زمانی مردم ما به‌پا خیزند و از خود، خاک و عرض‌شان دفاع کنند، به دروغ می‌گویند که اینها ضدیهود هستند.»
 
 تذکر نصرا... به علمای یهود

وی در ادامه گفت: «من به علمای یهود می‌گویم کسانی که شما را به فلسطین آورده‌اند، برای نابودی شما تلاش می‌کنند. دولت نتانیاهو مردم شما را به‌سوی نابودی سوق می‌دهد. او منطقه را به‌سوی جنگ می‌کشد و این جنگ به زیان شماست و شما تاوان سنگین آن را خواهید داد.»
 
 نتانیاهو ارزیابی درستی از جنگ ندارد

نصرا... این‌گونه ادامه داد که نتانیاهو منطقه، لبنان و سوریه را به‌سوی جنگ لفظی و پیش‌دستانه می‌کشاند اما نه او و نه دولتش هیچ ارزیابی دقیقی از جنگ آینده و نتیجه آن ندارند و نمی‌دانند که اگر آغازش کنند، چگونه تمام خواهد شد. آنها تصور درستی از این جنگ ندارند، اگر دست به این حماقت بزنند.

 فرصت ترک فلسطین را نخواهید داشت

نصرا... گفت: «امروز همه یهودیان غیرصهیونیست را دعوت می‌کنم تا حساب خود را از حساب صهیونیست‌هایی که خود را به‌سوی هلاکت حتمی می‌کشانند، جدا کنند. آنها را دعوت می‌کنم که فلسطین را ترک کنند و به‌جایی بروند که از آنجا آمده‌اند. نتانیاهو اگر جنگ جدیدی را در منطقه آغاز کند، این یهودیان فرصت ترک فلسطین را نخواهند داشت. دولت دشمن باید بداند که زمانه تغییر کرده و کسانی که روی ائتلاف با آنان حساب کرده‌اید، وبال گردن شما خواهند شد.»
 
 به شما درباره جنگ دروغ می‌گویند

دبیرکل حزب‌ا... لبنان در ادامه گفت: «به اسرائیلی‌ها می‌گویم می‌دانید که آنچه سران شما درباره یکسره کردن نتیجه جنگ آینده به شما می‌گویند، توهم و دروغ است؛ لذا به سران احمق خود اجازه ندهید که با شما ماجراجویی کنند که پایان همه‌‌چیز برای شما یهودیان‌ باشد.» نصرا... تاکید کرد: «در صورتی که جنگی علیه لبنان آغاز شود، هیچ کجای فلسطین امن نخواهد بود.»


 
 تجزیه در منطقه طرح آمریکایی است

نصرا... با بیان اینکه مردم برای مبارزه با دشمن باید متکی به خود باشند، گفت:‌ «اگر عراقی‌ها، ‌سوری‌ها یا ایرانی‌ها منتظر ائتلاف بین‌المللی مبارزه با داعش به رهبری آمریکا می‌ماندند، داعش اکنون پابرجا باقی بود. داعش شعارش این بود که «باقی هستیم و گسترش پیدا می‌کنیم.» ما الان با خطر تجزیه در منطقه روبه‌رو هستیم. تجزیه طرح واقعی آمریکا در منطقه است.»

  به آمریکا اعتماد نکنید

دبیرکل حزب‌ا... افزود: «امروز ملت عراق و همه ملل منطقه را دعوت می‌کنیم به آمریکایی‌ها اعتماد نکنند؛ به خود اتکا کنید و از دوستان واقعی خود کمک بگیرید. آمریکا علت اصلی همه بدبختی‌هایی است که در منطقه رخ می‌دهد. دولت جدید آمریکا برای جنگ‌های جدیدی است، از کره‌شمالی گرفته تا ونزوئلا و کوبا. ما با دولتی مواجهیم که علت اصلی همه بدبختی‌هاست و نمی‌توان به آن اطمینان کرد زیرا برایش خیلی ساده است که مثل آب خوردن زیر توافق‌هایش بزند.»
 
شعاری که باید به مراسم عاشورا اضافه شود

سیدحسن نصرا... در پایان سخنرانی، در پاسخ به شعار «لبیک یا حسین» اعلام کرد: «ما زمانی‌که می‌گوییم لبیک یا حسین، صادقانه بیان می‌کنیم و باید این جمله را نیز به شعارهای عاشورایی اضافه کنیم که «ای حسین ما تو را رها نکرده‌ایم.» شمایی که میادین را پُر می‌کنید... کسانی که در نبرد شهید می‌شوند و کسانی که مجروح می‌شوند همه می‌گویند که ‌ای حسین ما تو را رها نکرده‌ایم... همه دنیا بداند، وا... یا اباعبدا... اگر ما را بکشند و بسوزانند و خاکستر ما را در هوا پراکنده کنند و هزاربار این را تکرار کنند می‌گوییم که ‌ای حسین ما تو را رها نخواهیم کرد.»

 

* نویسنده : احسان امینی خبرنگار بین‌الملل

 

نظرات

ارسال نظر