افزایش ۲۴ درصدی متوفیان تصادفات جاده‌ای در استان

فرمانده انتظامی خراسان‌شمالی گفت: طی شش ماه نخست امسال متوفیان جاده‌ای افزایش ۲۴ درصدی داشته است.

 

 

 به گزارش شرق 24، سردار علیرضا مظاهری در نشست خبری به مناسبت آغاز هفته ناجا اظهار داشت: طی شش ماه نخست امسال در محورهای مواصلاتی برون‌شهری یک هزار و ۴۴۱ تصادف رخ‌داده است که ۱۵۲ نفر براثر این تصادفات فوت‌شده‌اند که آمار فوتی طی این مدت، نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۴درصد افزایش داشته است.

مظاهری همچنین از افزایش ۴۸ درصدی متوفیان تصادفات درون‌شهری طی شش ماه نخست امسال خبر داد و تصریح کرد: طی این مدت در جاده‌های درون‌شهری استان یک هزار و ۶۴۷ تصادف اتفاق افتاده است که ۳۱ نفر فوت‌شده‌اند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۱ درصد افزایش داشته است.

فرمانده انتظامی استان با توجه عملکرد نیروی انتظامی در حوزه مبارزه با مواد مخدر، تصریح کرد: در شش ماه نخست امسال، بیش یک‌تن و ۳۳۴ کیلو و ۲۳۵ گرم مواد مخدر کشف‌شده است که از این میزان یک کیلو و ۴۱۹ گرم مواد مخدر صنعتی بوده است که امسال درزمینهٔ کشف مواد مخدر نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۱۷ درصدی را شاهد بودیم.

وی بابیان اینکه طی این مدت ۲۱۰ کیلوگرم مواد مخدر توسط نیروهای مرزبانی کشف‌شده است، افزود: طی این مدت ۲۱۴ مورد عملیات پاک‌سازی مناطق آلوده، ۱۷ مورد طرح ارتقای امنیت اجتماعی و ۱۲۳ مورد طرح مبارزه با مواد مخدر در محورهای مواصلاتی انجام‌شده است.

بررسی ۱۱ فقره پرونده قتل در استان

فرمانده انتظامی خراسان‌شمالی گفت: در حوزه پلیس آگاهی و قتل طی شش ماه نخست امسال ۱۱ فقره قتل کشف و شناسایی‌شده است که از این تعداد ۹فقره قتل مربوط به سال گذشته و مابقی مربوط به امسال است.

وی همچنین از کاهش 2 درصدی سرقت در خراسان‌شمالی خبر داد و گفت: طی شش ماه نخست امسال دو هزار و ۸۱۳ فقره سرقت انجام‌شده است که دو هزار و ۱۱۶ فقره پرونده کشف‌شده است و یک هزار و ۲۸۰ سارق دستگیر و به مراجع قضایی تحویل داده‌شده است.

وی بابیان اینکه طی این مدت کشف سرقت‌ها در استان چهار درصد رشد داشته است، افزود: طی این مدت ۲۱ باند سرقت‌ها نیز متلاشی‌شده است.

مظاهری تصریح کرد: طی این مدت 586 فقره جعل و کلاه‌برداری اتفاق افتاده است که 479 مورد کشف و 371 نفر در این زمینه دستگیرشده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: همچنین 263 نفر در حوزه قاچاق و 27 نفر در سایر جرائم اقتصادی همچون اختلاس، احتکار و زمین‌خواری طی این مدت دستگیرشده است.

فرمانده انتظامی خراسان‌شمالی شناسایی یک هکر در سطح استان را اظهار کرد و گفت: 246 پرونده در حوزه فضای مجازی تشکیل‌شده است که منجر به دستگیری 135 نفر شده است.

مظاهری با اشاره به آغاز هفته ناجا از روز جمعه، اظهار داشت: طی این هفته بیش از 165 برنامه مختلف رسانه‌ای، فرهنگی و اجتماعی برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: طی شش ماه نخست امسال بیش از ۳۷ هزار و ۹۲۵ مورد پرونده جرائم مختلف در استان تشکیل‌شده است که نسبت به مدت مشابه ۱۱درصد افزایش داشته است.
انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر