آزمایشگاه تخصصی دامپزشکی خراسان شمالی تا دهه فجر به برداری می‌رسد

مدیرکل دامپزشکی خراسان شمالی گفت: آزمایشگاه تخصصی دامپزشکی استان در حال حاضر بیش از ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تا دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد.

 

به گزارش شرق 24، محمدمهدی احمدی در جمع اصحاب رسانه اظهار داشت: عمده عملیات اجرایی این ساختمان به اتمام رسیده است و تنها به دلیل ایجاد مشکلات درزمینهٔ پیمانکار آزمایشگاه دامپزشکی و تأمین زیرساخت‌های برق‌رسانی تاکنون افتتاح نشده است که با تأمین زیرساخت‌ها این سازمان آماده تجهیز ساختمان و بهره‌برداری از این ساختمان است.

وی درباره ادغام کشتارگاه‌های استان بابیان اینکه متولی امر در این زمینه شهرداری است که به علت محدودیت‌های مالی هنوز نتوانسته این کار را انجام دهد، گفت: اجرای این طرح منوط به فراهم شدن شرایط است و این طرح زمانی اجرا می‌شود که کشتارگاه مرکز استان با تمام توان کار کند اما هنوز این مهم محقق نشده است.

مدیرکل دامپزشکی خراسان شمالی افزود: با راه‌اندازی بخش بسته‌بندی، محصولات استان محصولات با ارزش‌افزوده بالا به فروش می‌رسد.

وی افزود: درزمینهٔ نیروی نظارتی در این سازمان با کمبود مواجه هستیم اما برای تأمین نیرو به مجوزهای خاص نیاز داریم که در صورت موافقت با آن نیروی لازم جذب می‌شود.

وی بابیان اینکه سعی کرده‌ایم نیاز حداقلی دارویی در استان را تأمین کنیم، افزود: در برخی از مناطق روستایی با کمبود داروخانه دامپزشکی مواجه هستیم که این کمبود به دلیل نداشتن صرفه اقتصادی برای متقاضیان داروخانه است.

وی بابیان اینکه ایجاد پست قرنطینه نیاز به مصوبه شورای امنیت کشور دارد و هر جا پست قرنطینه وجود دارد، ایستگاه‌های ایست و بازرسی هم برقرار است، اظهار داشت: در شرق کشور دو پست قرنطینه وجود دارد که یکی از آن‌ها در خراسان شمالی در منطقه چمن بید است.

احمدی درباره مافیای گوشت در خراسان شمالی گفت: در اغلب فعالیت‌های اقتصادی در سطح کشور افرادی هستند که حرف اول را می‌زنند اما تاکنون وجود مافیای گوشت را در این استان را احساس نکردیم.

عدم استقبال مردم از مرغ بدون آنتی‌بیوتیک

رئیس دامپزشکی استان افزود: در حال حاضر دو واحد تولید مرغ بدون آنتی‌بیوتیک در استان فعالیت می‌کند اما مردم از تولید مرغ بدون آنتی‌بیوتیک استقبال نکردند.

احمدی افزود: این محصول با نظارت کاملاً تولید می‌شود و به دلیل عدم استقبال به خارج از استان عرضه می‌شود.

گفتنی است نخستین نمایشگاه خدمات‌دهی دامپزشکی در محل موسسه فرهنگی، هنری تجلی عمیق با حضور مسئولان استانی سازمان دامپزشکی افتتاح شد.

انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر