باید زمینه حضور ورزشکاران خراسان شمالی در مسابقات بین‌المللی فراهم شود

معاون حقوقی، امور مجلس و هماهنگی امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان با تأکید بر این‌که خراسان شمالی در مقوله ورزش ظرفیت‌های قابل‌توجهی دارد، گفت: باید شرایطی برای درخشش بیشتر ورزشکاران این استان در میادین بین‌المللی فراهم شود.

 

به گزارش شرق24، امیررضا خادم در آیین معارفه مدیرکل ورزش و جوانان خراسان شمالی اظهار کرد: یکی از اولویت‌های مدیریت جدید حوزه ورزش و جوانان خراسان شمالی، توجه به جوانان و عملیاتی کردن برنامه‌های این حوزه است. هرچند محدودیت‌های مالی و قانونی در این حوزه وجود دارد اما باید بتوانیم با نظارت و بررسی سایر دستگاه‌ها در حوزه جوانان گام‌های مناسبی در این حوزه برداریم.

وی در ادامه سخنان خود، توجه به حوزه جوانان، بانوان و حمایت از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی را از مهم‌ترین الویت های این حوزه برشمرد و افزود: مدیرکل جدید ورزش و جوانان خراسان شمالی باید به مقوله حوزه جوانان توجه بیشتری داشته باشد چراکه این حوزه جز رسالت‌های اصلی وزارت ورزش و جوانان و دولت دوازدهم است.

خادم خاطرنشان کرد: حمایت از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در حوزه ورزش و جوانان نباید به‌عنوان غنیمت یا یک موقعیت کوتاه‌مدت در نظر گرفته شود بلکه سرمایه‌گذاران باید به‌طورجدی موردحمایت قرار گیرند.

وی گفت: مدیران کل ورزش و جوانان استان‌ها باید از ظرفیت‌های مدیران شهرستانی بر اساس قانون استفاده کنند، زیرا هیئت‌های استانی و ادارات ورزش و جوانان شهرستان‌ها دو بال اصلی برای موفقیت هر اداره کل استانی محسوب می‌شوند.

معاون سیاسی استاندار خراسان شمالی نیز در این مراسم اظهار کرد: شناسایی استعدادهای ورزشی باید از سطح مدارس آغاز شود، زیرا در این حالت مشکلی برای سال‌های آینده در بحث قهرمانی در میادین مختلف ورزشی جهان نخواهیم داشت.

مهرداد ابراهیمی کشف و شناسایی استعدادهای ورزشی را بسیار مهم و مؤثر قلمداد کرد و افزود: به موضوع کشف و شناسایی استعدادهای ورزشی در سطح مدارس و دانشگاه‌ها کمتر پرداخته‌شده است، درحالی‌که باید تمام توجه مدیران به این مسئله معطوف شود.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم بتوانیم در ورزش حرف‌های بیشتری برای گفتن داشته باشیم اگرچه تک‌ستاره‌های ورزشی در عرصه بین‌المللی نیز داریم، با این وجود امیدواریم تعداد آن‌ها افزایش یابد.

معاون سیاسی استاندار خراسان شمالی با تأکید بر بهره‌مندی متوازن زنان و مردان از امکانات ورزشی گفت: این تساوی حقوق زنان و مردان در ورزش باید هم در ساعات ورزشی و هم در بحث بهره‌مندی از اماکن ورزشی در نظر گرفته شود.

گفتنی است، در این آیین از زحمات محمدحسین احمدی، قدردانی و کورش بهادری به‌عنوان مدیرکل جدید ورزش و جوانان خراسان شمالی معرفی شد.

انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر