پشت پرده ارتباط کمپانی‌های صهیونیستی با محصولات ترا ریخته

محصولات ترا ریخته عنوانی است که بارها و بارها از رسانه‌های مختلف درباره آن سخن به میان آمده است و مخالفان جدی در جهان دارد.

 

به گزارش شرق 24 و به نقل از افکار نیوز،  محصولات ترا ریخته، اصطلاحاً به محصولاتی گفته می‌شود که با دست‌کاری ژنتیکی، از حالت عادی خارج‌شده‌اند، این محصولات با مخالفت‌های بسیار جدی از سوی کارشناسان ژنتیک و سلامت مواجه است.

این در حالی است که عیسی کلانتری رئیس جدید سازمان محیط‌زیست نه‌تنها مخالفتی با محصولات ترا ریخته ندارد، بلکه می‌گوید: " گروهی که مخالف محصولات ترا ریخته هستند هیچ دلیل علمی و منطقی ندارند و فقط شعار می‌دهند."

این در حالی است حجت‌الاسلام علی کشوری، دبیر شورای راهبردی الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت معتقد است: "در مسئله ترا ریخته‌ها ما با الگوی تخصیص خودمان مسئله را بررسی کردیم؛ در اینجا دو مسئله مهم وجود دارد نخست آن‌که ترا ریخته را سعی می‌کنند مفید جلوه دهند و بیان می‌کنند که:

  • کمک می‌کند به حل مشکل کم‌آبی در کشور
  • برای مبارزه با آفات مفید است؛

در خصوص مبارزه با آفات سه دیدگاه وجود دارد:

الف) استفاده از سموم و آفت‌کش‌ها؛ مثلاً در یک دوره‌ای از سم DDT استفاده می‌شد که به‌مرور این سموم به‌روز شدند و امروزه مشخص‌شده است که بسیاری از محصولات در اثر استفاده از سموم و آفت‌کش‌ها، مسموم شده است ولی کسی بحثی نمی‌کند که این مدل را خود غربی‌ها به دنیا عرضه کردند.

ب) استفاده از تکنولوژی ترا ریخته؛ در این روش یک ژن موجود زنده دیگر به‌نظام ژنوم محصول اضافه می‌کنند که معروف‌ترین این ژن‌ها BT است؛ سؤال اساسی در این روش این است که آیا این ژن افزوده‌شده، کل خاصیت محصول را تغییر می‌دهد یا فقط آن را در مقابل آفت مقاوم می‌کند؟

همه قبول داریم که این ژن اضافه‌شده سبب می‌شود یک ترکیب جدید به وجود بیاید و یک عملکرد جدید ارائه کند.

آمارها نشان می‌دهد که در مزارعی که از این روش استفاده‌شده است نیز پس از یک دوره‌ای استفاده از سموم و آفت‌کش‌ها افزایش داشته است.

مطالعه بر روی اکوسیستم‌ها؛ در این روش می‌توان با بررسی زنجیره غذایی برای مبارزه با حشرات استفاده کنیم که در دبیرخانه بر روی 8 زنجیره غذایی در حال مطالعه هستیم تا اجرایی بودن این روش را به اثبات برسانیم.

دبیر شورای راهبردی الگوی ایرانی اسلامی پیشرفت در ادامه افزود: بحث ترا ریخته‌ها با امنیت مردم نیز مرتبط است؛ ما احتمال می‌دهیم که در این بحث ترور بیولوژیک ملت ایران در دستور کار باشد که برای این ادعای خود شواهدی هم داریم از جمله آن‌که متولی کشاورزی سبز و ترا ریخته‌ها عمدتاً بنیاد راکفلر و شرکت‌های صهیونیستی هستند که نسبت به دشمنی آن‌ها با ملت ایران اطمینان داریم.

در سال 1392 آقای کِنِت مایکل کویین به‌عنوان برنده جایزه جهانی غذا به ایران سفر کرد که سوابق امنیتی و اطلاعاتی این عنصر آمریکایی مشخص است. وی در این سفر توافقاتی داشته است و به مسئولین بالا رتبه آمریکایی گزارش داده است؛ سؤال من این است که آقای حجتی با این شخص چه توافقاتی انجام دادید که منتشر نمی‌کنید؟

از سوی دیگر کشورهایی همچون  الجزایر، ماداگاسکار، ترکیه، قرقیزستان، بوتان، عربستان، بلیز، پرو، اکوادور، ونزوئلا، اسکاتلند، ولز، ایرلند شمالی، آلمان، فرانسه، هلند، مالت، قبرس، یونان، بلغارستان، روسیه، صربستان، کرواسی، ایتالیا، دانمارک، مجارستان، مولداوی، لاتویا، لیتوانی، اتریش، لهستان، اسلونی، آذربایجان، بوسنی و هرزگوئین، لوکزامبورگ، اوکراین، نروژ، سوئیس از کشورهایی هستند که رسماً کشت ترا ریخته‌ها را ممنوع کردند.

نکته جالب‌تر اینکه دولت آمریکا مهم‌ترین به وجود آورنده و حمایت‌کننده محصولات ترا ریخته است و کمپانی‌ها و شرکت‌های صهیونیستی آمریکایی حرف اول را درباره تولید تجاری و صادرات ترا ریخته می‌زنند.

مونسانتو، داپونت، بایر و بسیاری از شرکت‌های دیگر از بزرگ‌ترین شرکت‌هایی هستند که به حامی محصولات ترا ریخته می‌باشند و در آمریکا قرار دارند.

برای بررسی ادعای حجت‌الاسلام کشوری و تائید آن باید گفت دو پژوهشگر با نام‌های دکتر گراث نیکلسون و همسرش نانسی در جنگ خلیج‌فارس، یک باکتری را در خون حدود نیمی از سربازانی که دچار بیماری در جنگ خلیج‌فارس شدند، پیدا کردند،‌ که این باکتری دارای میزانی از ویروس ایدز (HIV) بود. مشخص بود که این میکروب، دست‌ساز است و ژنتیک آن مهندسی‌شده برای جنگ بیولوژیک است.

نمونه آن نیز به وجود آوردن تسلیحات بیولوژیک مانند ساخت بیوتکنولوژیکی ویروس آبولا و سیاه‌زخم و باکتری طاعون سیاه در موسسه دیمونا توسط رژیم اسرائیل است.

می‌توان گفت باوجود بیوتکنولوژی کشاورزی دیگر نیاز به استفاده مستقیم از داروها و واکسن‌ها نیست بلکه بدون اینکه هیچ‌کس مطلع شود، ژن‌های بیماری موردنظر را در میوه‌ها، سبزی‌ها، غلات و حتی فرآورده‌های دامی قرار می‌دهند و بدین ترتیب به‌عنوان مثال ژن عقیمی را بر روی گندم برای عقیم کردن نسلی از یک کشور می‌توان نصب کرد.

به نظر می‌رسد محصولات ترا ریخته محصولاتی خطرناک برای سلامت جامعه به‌حساب می‌آید و دشمنان می‌توانند از این محصولات بر علیه سلامت ملت اقدام کنند، به نظر می‌رسد وزارت بهداشت، وزارت جهاد کشاورزی، سازمان محیط‌زیست و کشاورزان و محققان باید بیشتر به بررسی مضرات محصولات ترا ریخته توجه کنند و دولت در این زمینه کاری علمی قوی انجام دهد.

انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر