سازمان ملل یا سازمان جنایتکاران و احمق‌ها؟!

جوک قطعنامه جهانی هنگامی خنده‌دار می‌شود که باید بدانید بنا بر ادعای دیان علائی، نماینده‌ی جامعه‌ی جهانی بهایی در سازمان ملل متحد در ژنو اکنون فقط هفت بهایی در یمن زندانی هستند که از محل نگهداری بیشتر آن‌ها اطلاعی در دست نیست و یک نفر از آن‌ها حدوداً ۴ سال است که به دلیل به تعویق افتادن مکرر دادگاه هنوز در بازداشت به سر می‌برد.

 

به گزارش شرق 24 و به نقل از سایت خبری عصر امروز، سازمان ملل متحد با تصویب قطعنامه‌ای خواستار پایان دادن به آزار و اذیت بهاییان در یمن و آزادی همه بهاییان زندانی در این کشور شد.

این قطعنامه بانام «حقوق بشر، همکاری‌های فنی و توانمندسازی در یمن» که توسط کشور مصر و از طرف کشورهای عربی نوشته‌شده، روز جمعه ۲۹ سپتامبر ۲۰۱۷ به‌اتفاق آرا در شورای حقوق بشر به تصویب رسید. 

جوک این قطعنامه جهانی هنگامی خنده‌دار می‌شود که باید بدانید بنا بر ادعای دیان علائی، نماینده‌ی جامعه‌ی جهانی بهایی در سازمان ملل متحد در ژنو اکنون فقط هفت بهایی در یمن زندانی هستند که از محل نگهداری بیشتر آن‌ها اطلاعی در دست نیست و یک نفر از آن‌ها حدوداً ۴ سال است که به دلیل به تعویق افتادن مکرر دادگاه هنوز در بازداشت به سر می‌برد. 

این‌همه حمایت از یک دین دست‌ساخته انگلیس و صهیونیست‌ها در حالی لکه ننگی بر دامن سازمان ملل نشانده است که بیش از دو سال است کل مردم یمن با یک جنگ تمام‌عیار از سوی عربستان مواجه هستند و سازمان ملل تاکنون سعی جدی برای خاتمه دادن به این جنگ انجام نداده است و در عوض با فشار لابی صهیونیستی آمریکایی یک قطعنامه برای تنها 7 نفر صادر می‌شود که معلوم نیست اصلاً صحت داشته باشد.

سنگ تمام حمایت سازمان جنایتکار ملل آنجایی خودنمایی می‌کند که این قطعنامه، یک گروه از کارشناسان بین‌المللی و منطقه‌ای را مأمور دیدبانی و گزارش وضعیت حقوق بشر در یمن کرده است. این گروه وظیفه دارد بررسی جامع درزمینه‌ی تمامی موارد احتمالی نقض حقوق بشر بین‌المللی در این کشور به عمل آورد.

انتهای پیام/

 

نظرات

ارسال نظر