فاز نخست واگذاری اینترنت با پهنای باند بالا در بجنورد آغاز شد

مدیر مخابرات منطقه خراسان شمالی گفت: به‌منظور ایجاد دسترسی اینترنت با پهنای باند بالا برای شهروندان و بر اساس برنامه ششم توسعه نخستین فاز پروژه اینترنت پرسرعت مخابرات تحت عنوان " طرح مهرگان" همزمان با سراسر کشور در مخابرات منطقه خراسان شمالی آغاز شد.

 

 

هاشمی در گفت‌وگو با شرق 24 بابیان اینکه فاز اول واگذاری اینترنت پرسرعت مخابرات بر بستر فیبر نوری (FTTH) با عنوان طرح مهرگان همزمان با سراسر کشور در مرکز استان خراسان شمالی به اجرا درآمد، اظهار داشت: پس از فراهم‌سازی بستر مناسب، نخستین فاز این طرح در 12 مسیر اصلی شهر بجنورد طی هفته جاری آغازشده است.

وی در خصوص مزایای این سرویس تصریح کرد: این سرویس به‌عنوان یک تکنولوژی قابل‌اعتماد و کارآمد، دارای مزایای بسیاری مانند پهنای باند بالا، هزینه کم، سرعت زیاد و غیره است که همزمان جهت دانلود فیلم و نرم‌افزار، تلفن تصویری، مشاهده برنامه‌های زنده تلویزیونی باکیفیت HD و 4K، بانکداری الکترونیک، بازی و خرید آنلاین، آموزش و پزشکی از راه دور و اینترنت اشیا نیز می‌توان بر روی بستر فیبر نوری استفاده نمود.

وی افزود: با توجه به نیاز اساسی به سرویس‌های ارتباطی ازجمله اینترنت پرسرعت در مراکز و سازمان‌های تجاری، اداری و آموزشی و باهدف توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات در سطح استان و ایجاد شهر الکترونیک با تشکیل گروه‌های کارشناسی با نماد "طرح مهرگان و مخابرات منطقه "و اعزام آن‌ها به مراکز سطح شهر نسبت به معرفی و اتصال همزمان اینترنت پرسرعت از طریق بستر FTTH ADSL,VDSL برای منازل, واحدهای تجاری, ادارات, ارگان‌ها و سازمان‌های مختلف در حین مراجعه اقدام‌های لازم صورت می‌گیرد.

بنا به این گزارش: مشاورین فنی FTTH مخابرات با شماره تلفن 32420000 همه‌روزه و به‌صورت 24 ساعته آماده پاسخگویی به سؤالات و ارائه خدمات پشتیبانی فنی به متقاضیان و مشترکین FTTH می‌باشند.

 انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر