امروزه دشمن به دنبال ترور شخصیتی مسئولان نظام است

امام‌جمعه بجنورد گفت: در سال‌های ابتدایی انقلاب شاهد ترور جانی برخی از شخصیت‌های انقلابی کشورمان بودیم اما امروزه دشمن با استفاده از رسانه‌های خود به دنبال ترور شخصیتی مسئولان نظام و مملکت ما است.

 

به گزارش شرق 24، حجت‌الاسلام ابوالقاسم یعقوبی در خطبه‌های آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته‌ی شهر بجنورد اظهار کرد: روحیه‌ای انقلابی در میان مردم و مسئولان جمهوری اسلامی وجود دارد که هیچ‌گاه به دشمنان این مملکت اجازه نمی‌دهد که توطئه‌ها و تفرقه‌افکنی‌های خود را به سرانجام برساند و این روحیه در میان مردم این مملکت سبب شده است که دشمن بفهمد که مردم ایران نسبت به انقلاب سست نشده‌اند و همچنان به ارزش‌های انقلابی مملکت خود پای بند هستند.

وی با اشاره به انتشار اخبار کذب و شایعه‌پراکنی سایت ضدانقلاب آمد نیوز علیه مسئولان عالی نظام جمهوری اسلامی ایران گفت: این روزها در برخی از رسانه‌های دشمنان این مملکت شایعاتی علیه بعضی از مسئولان کشورمان منتشر می‌شود مه مردم باید به این اخبار کذب و شایعات بی‌اساس اعتنایی نکنند و نسبت به صحت این اخبار هوشیار و مدبر واکنش نشان دهند.

نماینده ولی‌فقیه با اشاره به خبر کذب سایت خبری آمدنیوز در خصوص برخی از مسئولان کشور افزود: آمد نیوز یک سایت بهایی است و از سوی کشورهایی خائن، همچون اسرائیل حمایت مالی می‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پیام عاشورا در زمینه‌های مختلف زندگی اجتماعی تصریح کرد: امام حسین (ع) در روز عاشورا خطاب به دشمنان اسلام فرمودند که، آنچه شما را در مقابل خاندان پیامبر قرار داده است، خوردن مال حرام و سنگدلی است. خوردن لقمه حرام انسان را تا ایستادگی در مقابل احکام خدا و معصومین قرار می‌دهد.

آیت‌الله یعقوبی با تأکید بر کسب مال و درآمد حلال خاطرنشان کرد: یکی از زیباترین صفت‌های مؤمنان کسب درآمد حلال است که در نزد خداوند متعال بسیار موردتوجه است. برخی اوقات انسان با یک‌لقمه حرام تمام دارایی‌های زندگی خود را از دست می‌دهد.

 وی همچنین با اشاره به آغاز دهه دوم محرم اظهار کرد: عاشورا و محرم تمام نشده چراکه بخش مهمی از پروژه‌ای که امام حسین (ع) در کربلا رقم زد و با خطبه‌های زینب کبری (س) ادامه یافت هنوز هم باید دنبال شود.

حجت‌الاسلام یعقوبی تصریح کرد: جنگ سخت در عاشورا تمام شد اما جنگ نرم و مقابله با تهاجم دشمنانی که ارزش‌های انقلابی و اسلامی ما را به نشانه گرفته است باید ادامه داشته باشد.

وی گفت: دشمن در تلاش است تا جوانان ما را از دین و سیره اهل‌بیت (ع) دور کند اما تمام توطئه‌های دشمنان با حفظ محرم و با حضور جوانان در مجالس عزاداری اباعبدالله الحسین نقش بر آب می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی بیان کرد: شهید محسن حججی نمونه‌ای از تربیت‌یافتگان نهضت عاشورا است که به همه نشان داد در این زمان هم می‌شود با ادامه راه امام حسین (ع)، سر داد اما تن به ذلت نداد.

وی در سخنان خود به ۱۹ مهرماه که سالروز سفر مقام معظم رهبری به خراسان شمالی است، اشاره کرد و گفت: این سفر پر خیروبرکت، آثار و نتایج بسیار زیادی در توسعه مادی و معنوی استان بر جای گذاشت.

انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر