کارت هوشمند ناوگان  بدون تردد خراسان شمالی ابطال می‌شود

 معاون راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خراسان شمالی گفت: کارت هوشمند ناوگان باری و عمومی که بیش از شش ماه هیچ‌گونه فعالیت نداشته است، ابطال می‌شود.

 

سعید سبحانی در گفت‌وگو با خبرنگار شرق 24،  بر اساس دستورالعمل اجرایی شناسایی ناوگان فاقد فعالیت از اول مهرماه در استان در حال اجراست، اظهار داشت: پس از شناسایی خودرو بدون تردد و غیرفعال کارت هوشمند آنان باطل خواهد شد.

سبحانی بابیان اینکه رانندگان ناوگان باری و عمومی که شش ماه فعالیت نداشته‌اند، هر چه سریع‌تر نسبت به دریافت بارنامه اقدام کنند، افزود: در غیر این صورت کارت هوشمند این افراد باطل می‌شود و برای دریافت دوباره کارت هوشمند باید تمام مراحل دریافت کارت را دوباره انجام دهند.

وی تصریح کرد: طی پنج ماه نخست امسال بیش از پنج هزار و ۴۵۰ دستگاه ناوگان باری و بیش از ۷۲۰ دستگاه ناوگان مسافری از این اداره کل کارت هوشمند دریافت کردند.

معاون راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خراسان شمالی بابیان اینکه ناوگان راهداری این استان به سیستم جی.پی. اس متصل شده است، گفت: با راه‌اندازی و نصب این سیستم امکان رصد و کنترل فعالیت‌های ناوگان و بهره‌وری آن میسر می‌شود و می‌توان بانک اطلاعات کاملی از وضعیت کارکرد ناوگان به دست آورد.

وی تصریح کرد: زمان نیاز به تعمیر ناوگان، میزان هزینه کردها برای تعمیر و نگهداری، میزان هزینه‌های جاری و سایر اطلاعات مربوط به فعالیت ناوگان با استفاده از اطلاعات این سیستم به‌راحتی قابل‌استخراج و دست‌یابی است.
انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر