مصرف برق در بخش کشاورزی استان 2 برابر میانگین کشوری است

 مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان شمالی گفت: مشترکان برق در بخش کشاورزی در استان دو برابر میانگین کشوری برق مصرف می‌کنند.

 علیرضا صبوری در گفت‌وگو با خبرنگار شرق 24 بابیان اینکه در حال حاضر یک درصد از مشترکان شرکت برق استان، مشترکان بخش کشاورزی هستند که میزان ۲۹ درصد از برق تولیدی در استان را مصرف می‌کنند، اظهار داشت: میزان مصرف برق در این بخش به نسبت تعداد مشترکان، آماری بسیار نامناسب است.

صبوری افزود: میانگین کشوری میزان مصرف برق در بخش کشاورزی ۱۶درصد است درحالی‌که مصرف برق بخش کشاورزی در استان ۲۹ درصد و دو برابر میانگین کشوری است.

وی بابیان اینکه یکی از دلایل مصرف بالای برق در این بخش، استفاده از روش‌های سنتی است که این روند در آینده به یک بحران تبدیل خواهد شد، افزود: استفاده از روش‌های نوین کشاورزی سبب مصرف بهینه برق خواهد شد.

مدیر شرکت توزیع نیروی برق استان بابیان اینکه هم‌اکنون بیش از ۳۳۵هزار مشترک در استان وجود دارد، خاطرنشان کرد: ۸۵ درصد از مشترکان برق استان، معادل ۲۷۳ هزار مشترک را مشترکان خانگی تشکیل می‌دهند که۳۷ درصد از مصرف برق استان را به خود اختصاص می‌دهند.

صبوری بابیان اینکه یک درصد از مشترکان برق نیز مشترکان صنعتی هستند، تصریح کرد: ۱۷ درصد از میزان برق در بخش صنعتی مصرف می‌شود درصورتی‌که این میزان در کشور حدود ۳۲ درصد است و ما نسبت به میانگین کشوری بسیار پایین هستیم و این نشان‌دهنده این است که ما در استان ازلحاظ صنعتی که سوق مصرف برق به این سمت سبب ایجاد اشتغال و توسعه است، برخوردار نیستیم.

وی افزود: همچنین سه درصد از مشترکان برق با ۹ درصد مصرف، مشترکان تعرفه عمومی و ۱۰ درصد با ۶ درصد مصرف برق مربوط به سایر مشترکان است.
انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر