ظرفیت تولید، اشتغال و گردشگری روستاهای خراسان شمالی قابل‌توجه است

  استاندار خراسان شمالی در همایش روز روستا و عشایر که با حضور معاون اول رئیس‌جمهوری برگزار شد، ظرفیت روستاهای استان در حوزه تولید، اشتغال و گردشگری را تشریح کرد.

 به گزارش شرق 24، محمدرضا صالحی اظهار داشت: پیش‌ازاین طرح‌هایی نظیر روستاهای سبز و ریشه‌کنی بیکاری را باهدف به فعلیت درآوردن ظرفیت‌های بومی استان مورد تاکید قرار داده است.

صالحی گفت: در دولت تدبیر و امید با توجه خاصی که به توسعه روستاها و مناطق کمتر توسعه‌یافته داشته است، از شکاف بین شهر و روستا کاسته شده و امروز کمتر روستایی را می‌توان یافت که از امکانات زیربنایی و شاخص‌های مطلوب عمرانی بی‌بهره باشد.

وی گفت: افزایش چند برابری اعتبارات دهیاری‌ها باوجود تنگناهای مالی دولت، شاهدی بر این مدعاست.

صالحی افزود: حجم گسترده خدمات عمرانی به حدی بوده که اکنون دغدغه اصلی روستاییان، نه آب و برق و گاز و امکانات بهداشتی و آموزشی، بلکه ایجاد مشاغل پایدار به‌خصوص برای نسل جوان است.

وی گفت: در خراسان شمالی هم که حدود نیمی از جمعیت ساکن روستاها هستند و عشایر غیور آن نیز نقش مهمی در تولید و اقتصاد بر عهده‌دارند، برای توسعه این مناطق هدف‌گذاری‌های خوبی انجام‌شده است.

استاندار خراسان شمالی افزود: ایجاد روستاهای سبز و بدون بیکار با استفاده از ظرفیت‌های بومی و محلی و بازاریابی و بازار سازی برای محصولات تولیدی و نیز بهره‌برداری از مواهب طبیعی مثل برق خورشیدی، ازجمله هدف‌گذاری‌هایی است که به‌تدریج عملیاتی می‌شود و امید می‌رود به ایجاد مشاغل پایدار و رونق تولید و تقویت بنیه اقتصادی روستاها و جامعه عشایری کمک شایان توجهی بکند.
انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر