تأمین جهیزیه و هزینه ازدواج زوج‌های نیازمند در خراسان شمالی   

مدیرکل کمیته امداد استان خراسان شمالی گفت: در شش‌ماهه اول امسال بیش از هزار و 200 پرونده ازدواج در کمیته امداد خراسان شمالی ثبت‌شده است که تاکنون 780 نفر از این زوج‌ها موفق به دریافت جهیزیه شده‌اند.

 

 

به گزارش شرق 24 عباس اهرابی، بابیان اینکه این نهاد به‌تمامی دختران و پسران دم بخت و بانوان در آستانه ازدواج مجدد تحت حمایت خود کمک‌هزینه ازدواج پرداخت می‌کند، گفت: در شش‌ماهه اول امسال بیش از هزار و 200 پرونده در این سه قسمت تشکیل‌شده است که تاکنون 780 نفر از این زوج‌ها موفق به دریافت جهیزیه شده‌اند.

اهرابی بابیان اینکه 400 زوج جوان پشت نوبت دریافت جهیزیه قرار دارند، افزود: در نیمه نخست امسال بیش از یک میلیارد و 500 میلیون تومان کمک‌هزینه جهیزیه پرداخت‌شده است.

وی بابیان اینکه در سال 96 حدود شش میلیارد تومان بودجه برای ازدواج مددجویان تحت حمایت کمیته امداد خراسان شمالی پیش‌بینی‌شده است، افزود: با توجه به اینکه اعتبارات در نیمه دوم سال وصول می‌شود، امیدواریم تا پایان سال به دو هزار زوج جوان نیازمند جهیزیه پرداخت کنیم.

مدیرکل کمیته امداد استان به خدمات کمیته امداد در حوزه حمایت از ازدواج آسان زوج‌های نیازمند اشاره کرد و گفت: این نهاد در شش گام اساسی خدمات حمایتی خود در قالب طرح تأمین جهیزیه و هزینه ازدواج به زوج‌های نیازمند ارائه می‌دهد.

اهرابی اهداء جهیزیه به نوعروسان تحت حمایت و پرداخت هدیه ازدواج به پسران مددجو را دو گام اول این خدمت عنوان کرد و ادامه داد: در گام بعدی زوج‌ها به بانک‌های عامل برای دریافت وام ازدواج معرفی می‌شوند.

وی همچنین برگزاری کلاس‌های آموزش و مشاوره قبل از ازدواج را از سایر فعالیت‌های این خدمت دانست و گفت: اهداء جهیزیه به بانوان تحت حمایت زیر 50 سال که اقدام به ازدواج مجدد کنند نیز از این خدمت بهره‌مند می‌شوند.

وی همچنین یادآور شد: علاوه بر این کمیته امداد به نیازمندان غیر تحت حمایت نیز در صورت احراز نیازمندی جهیزیه اعطا می‌کند.

مدیرکل کمیته امداد استان یادآور شد: مددجویان و همچنین نیازمندان می‌توانند با مراجعه به کمیته امداد و ارائه مدارک شامل تصویر تمام صفحات شناسنامه‌های زوجی، تصویر صفحات یک تا چهار سند ازدواج، تصویر برگ آماده‌به‌خدمت، کارت پایان خدمت و یا گواهی اشتغال به تحصیل داماد، فتوکپی آخرین مدرک تحصیلی زوجین، تأییدیه گذراندن دوره آموزش مشاوره قبل از ازدواج صادره از مراکز بهداشت، تصویر صفحه مشخصات دفترچه مددجویی می‌توانند از این خدمت استفاده کنند.

اهرابی همچنین ارائه فتوکپی برگ فوت همسر قبلی یا طلاق‌نامه برای بانوانی که ازدواج مجدد دارند را از سایر این مدارک عنوان کرد و گفت: سقف پرداخت جهیزیه در خراسان شمالی دو میلیون تومان و هزینه ازدواج نیز 700 هزار تومان است.

 

نظرات

ارسال نظر