وصول ۱۰ میلیاردی طلب شهرداری بجنورد از ادارات خراسان شمالی

رییس کمیسیون برنامه، بودجه و سرمایه‌گذاری شورای اسلامی شهر بجنورد گفت: ۹ میلیارد و ۸۲۹ میلیون تومان از مطالبات شهرداری از ادارات به شکل اسناد خزانه‌ای وصول‌شده است.

 

بهمن جباری در هشتمین جلسه شورای شهر بجنورد اظهار داشت: سررسید این اسناد خزانه‌ای اسفندماه سال ۹۷ است (حدود یک سال و پنج ماه بعد).

وی عنوان کرد: به سبب دور بودن سررسید این اسناد و همچنین مشکلات مالی شهرداری در حال حاضر، این اسناد را در بانک و بورس به کار می‌گیریم و وجه نقد را از آن‌ها دریافت می‌کنیم و در زمان سررسید این اسناد، مبلغ اسناد را در اختیار این نهادها می‌گذاریم.

به گزارش اتفاقیه، شهرداری سال‌های بسیاری است که به دنبال مطالبات خود از ادارات می‌باشد و وصول این مبلغ یکی از دستاوردهای شورای پنجم است.

اجرای طرح حفاظ گذاری اطراف میدان شهید

رییس کمیسیون برنامه، بودجه و سرمایه‌گذاری شورای شهر بجنورد گفت: شهرداری درخواست تغییر ردیف بودجه برای اجرای طرح حفاظ گذاری در اطراف میدان شهید را به شورا داده است.

بهمن جباری اظهار داشت: ارزش این طرح ۶۰ میلیون تومان است و از ردیف دیون عمرانی حذف می‌شود.

علیرضا باغچقی، رییس کمیسیون خدمات و زیست شهری شورا نیز دراین‌باره گفت: به‌جای ایجاد حصار، باید فرهنگ‌سازی شود. این مشکل را در مناطق دیگر شهری نیز داریم و طی چند سال آینده باید در این محدوده‌ها نیز حصار کشی انجام شود.

پس از گفت‌وگو دراین‌باره، اجرای این طرح با موافقت اعضای شورا رأی آورد.

 پس‌گیری شکایت شهرداری از عضو شورا

علیرضا باغچقی گفت: یک عضو شورا در خانه‌های سازمانی شهرداری سکونت داشت و مبلغی را پرداخت نمی‌کرد.

وی اظهار داشت: به همین دلیل، شهرداری مرکز استان سال گذشته از وی شکایتی داشته است.

باغچقی افزود: شنیده‌شده که هم‌اکنون سرپرست شهرداری قصد پس‌گیری این شکایت را دارد. دلیل این اقدام چیست؟

باغچقی در خصوص گلستان شهر نیز گفت: حدود چهار ماه است که ساکنان گلستان شهر در وضعیت نابسامانی به سر می‌برند و باید هرچه سریع‌تر به آن رسیدگی شود.

مهدی محمدی نیز درباره پس‌گیری شکایت گفت: این موضوع نباید در قالب شنیده‌ها بیان شود. مستندات را به شورا ارائه دهید تا بنده نیز در قالب مکاتبه، موضوع را به سرپرست شهرداری تذکر دهم.

 حاشیه

به گفته موسوی، سه جلسه کمیسیون عمران معماری و شهرسازی شورای شهر به دلیل عدم حضور اعضا، علی‌رغم دعوت از آن‌ها، برگزار نشده است.

نظرات

ارسال نظر