نیروی انتظامی زمینه‌ساز ایجاد امنیت پایدار در جامعه است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان شمالی گفت: نیروی انتظامی از مهم‌ترین ارکان نظام و زمینه‌ساز ایجاد امنیت پایدار در جامعه است.

 به گزارش شرق 24، مهرداد ابراهیمی در همایش فرهنگ ترافیک، همیاران پلیس و راهوران محله اظهار داشت: با بهره‌گیری از ظرفیت همیاران پلیس و تداوم آموزش همیاران پلیس می‌توان آمار تصادفات را کاهش داد.

ابراهیمی تصریح کرد: برای ایجاد نظم و کاهش تصادفات باید نظارت بر رانندگان و اعطای گواهینامه رانندگی افزایش یابد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار خراسان شمالی بابیان اینکه خسارت‌های جانی و مالی ناشی از تصادف اثرات مخرب و جبران‌ناپذیر بر جامعه و خانواده‌ها دارد، افزود: باید سعی شود بافرهنگ سازی، راهنمایی و آگاه‌سازی به سمت کاهش تصادفات پیش برویم.

ابراهیمی اظهار داشت: امروزه آمار تصادفات نگران‌کننده است و بر اساس آمار تعداد معلولیت‌های ناشی از تصادفات و تعداد کشته‌های ناشی از تصادفات با تعداد جانبازان 8 سال جنگ تحمیلی برابری می‌کند.

وی بابیان اینکه با ترویج فرهنگ عمومی و رعایت حقوق شهروندی و احترام به قانون می‌توانیم از وقوع تصادفات بکاهیم، خاطرنشان کرد: همچنین اصلاح راه‌ها، استفاده از خودروهای ایمن، کاهش خطای انسانی در کاهش تصادفات موثرخواهد بود.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار خراسان شمالی بابیان اینکه فعالیت‌های نیروی انتظامی در راستای اهداف نظام جمهوری اسلامی ایران منجر به ایجاد فضایی توأم با آرامش، مشارکت حداکثری شهروندان در راستای همبستگی و قانون مداری و امنیت در کشور شده است، اظهار داشت: این فعالیت‌های پلیس زمینه‌ساز امنیت پایدار در جامعه است.

 روزانه 43 نفر در اثر سوانح جاده‌ای در کشور فوت می‌شوند

فرمانده انتظامی خراسان شمالی نیز در این همایش گفت: بر اساس آمار روزانه 43 نفر در اثر سوانح جاده‌ای و تصادفات در کشور جان خود را از دست می‌دهند.

 علیرضا مظاهری بابیان اینکه تأمین آرامش و امنیت یکی از رسالت‌های مهم نیروی انتظامی است، افزود: بافرهنگ سازی می‌توان آمار تصادفات را کاهش داد.

مظاهری اظهار داشت: از ابتدای امسال تاکنون یک هزار و ۵۱۷ فقره تصادف در محورهای درون‌شهری اتفاق افتاده است که ۳۱ نفر در این حوادث جان خود را ازدست‌داده‌اند.

وی بابیان اینکه آمار تصادفات امسال نسبت به سال گذشته رو به افزایش است، تصریح کرد: طی این مدت یک هزار و ۴۴۱ فقره تصادف فوتی و جرحی در محورهای برون‌شهری اتفاق افتاده است که ۱۵۲ نفر در اثر این تصادف‌ها جان خود را از دست دادند.

وی اظهار داشت: بیش از 150 برنامه فرهنگی، اجتماعی توسط نیروی انتظامی خراسان شمالی در هفته ناجا برگزار می‌شود.
انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر