پنجاه و هفتمین بهره‌برداری از کارخانه قند شیروان آغاز شد

فرماندار شیروان گفت: وجود کارخانه قند در شیروان به‌عنوان یک ضرورت جدی تلقی می‌شود و حمایت همه‌جانبه و رفع مشکلات آن وظیفه همگانی است.

 

به گزارش شرق 24، امین رضا مرآتی در آیین آغاز پنجاه و هفتمین سال بهره‌برداری و آغاز فعالیت کارخانه قند شیروان افزود: وحدت و همدلی بین کشاورزان، مجموعه مدیریتی کارخانه قند و مسئولین شهرستان مهم‌ترین عامل خروج این مجموعه صنعتی از بحران‌ها بوده است و خوشحالیم امروز باافتخار اعلام کنیم دوران بحران‌ها گذشته و کارخانه به شرایط سوددهی رسیده است.

وی تصریح کرد: کارخانه قند شیروان درزمینهٔ ایجاد اشتغال اهالی نقش مؤثری دارد و بحرانی شدن و تعطیلی کارخانه قطعاً مشکلات اجتماعی زیادی را برای منطقه ایجاد خواهد کرد.

نماینده عالی دولت در شیروان اعتماد مجدد کشاورزان به کارخانه و کشت چغندر را یکی از اقدامات و اتفاقات خوب عنوان کرد و گفت: خوشبختانه امسال پیش‌بینی‌شده بیش از 300 هزار تن چغندرقند جذب کارخانه شود و این امر موجب افزایش زمان فعالت بهره‌برداری و سوددهی بیشتر کارخانه خواهد شد که سود آن شامل کل منطقه می‌شود

مراتی در پایان با تشکر از حمایت‌های نماینده محترم شهرستان، امام‌جمعه و اعضای هیات مدیره کارخانه قند شیروان تاکید کرد: با توجه به اینکه هم‌اکنون شرایط کارخانه بهبودیافته زمینه نوسازی دستگاه‌های کارخانه در اولویت قرار گیرد تا از بروز مشکل در آینده خودداری شود.

 حمایت از تنها صنعت بزرگ شهر ضروری است

امام‌جمعه شیروان نیز در این مراسم بابیان اینکه حمایت از تنها صنعت بزرگ شهر یعنی کارخانه قند شیروان یک امر ضروری است افزود: امروز دود سفیدی که از کارخانه قند شیروان بیرون می‌آید نوید تحرک و زندگی اهالی منطقه را می‌دهد.

حجت‌الاسلام حسین کوثری افزود: با توجه با شعار امسال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال باید زمینه ایجاد اشتغال پایدار را فراهم و شغل‌های ایجادشده قبلی را هم حفظ کنیم.

وی تصریح کرد: اشتغال سهم زیادی در کاهش آسیب‌های اجتماعی دارد و امیدواریم با افزایش جذب نیرو در کارخانه‌ها و تولیدی‌ها کمی نسبت به کاهش آسیب‌ها اقدام کنیم.

 پیش‌بینی جذب بیش از 300 هزار تن چغندر توسط کارخانه قند شیروان

رییس کارخانه قند شیروان ما بابیان اینکه پیش ینی می‌شود امسال وتا پایان زمان برداشت محصول پیش از 300 هزار تن چغندر تحویل کارخانه قند شود افزود: در حال حاضر و تا امروز 13 هزار تن چغندر تحویل کارخانه شده که 9 هزار تن آن مصرف‌شده است.

محمد حسین صالحی بابیان اینکه هم‌اکنون 600 نفر به‌صورت مستقیم در این کارخانه مشغول به کار هستند افزود: کارخانه قند شیروان با جذب این تعداد نیرو به‌صورت مستقیم و بیش ازهزار نفر به‌صورت غیرمستقیم توانسته است نقش بسزایی را در حوزه ایجاد اشتغال شهرستان ایفا کند.

وی گفت: یکی از اولویت‌های مهم کارخانه، پرداخت به‌موقع هزینه خرید چغندرکاران است که تاکنون نیز بالغ‌بر 200 میلیارد ریال در غالب (کود، بذر، سم و مساعده نقدی در چندین مرحله به کشاورزان پرداخت‌شده است و وظیفه خود می‌دانیم حداقل از این طریق بخش از حمایت‌های بی‌دریغ کشاورزان از کارخانه را جبران کنیم.

صالحی بابیان اینکه پیش‌بینی می‌شود امسال بیش از 70 هزار تن شکر زرد جهت تصفیه جذب شود افزود: میزان جذب شکر زرد در سال 94 مقدار 2900 تن، در سال 95 مقدار 47 هزار تن بوده که در 6 ماهه اول سال 96 بالغ‌بر 53 هزار تن شکر زرد تصفیه‌شده است.
انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر