760 مددجوی خراسان شمالی صاحب شغل شدند

معاون اشتغال وخودکفایی کمیته امداد استان خراسان شمالی گفت: در نیمه نخست سال 96،  513 طرح اشتغال پایدار برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد خراسان شمالی ایجاد شدکه از طریق راه اندازی این طرح ها،760  نفر از مددجویان  و محرومان بیکار استان صاحب شغل شدند.

 

به گزارش شرق 24، علی رضا مرادی، با بیان اینکه ایجاد اشتغال پایدار از جمله فعالیت های راهبردی این نهاد برای توانمندسازی خانوارهای تحت حمایت است،گفت: درنیمه نخست امسال 760 مددجوی تحت حمایت از طریق طرح های اشتغال این نهاد مشغول به کار شدند.

مرادی افزود: این افراد در زمینه ها کشاورزی، دامپروری، شیلات، صنایع دستی، طرح های صنعتی ومعدنی وهمچنین خدمات صاحب شغل شدند.

وی با یادآوری اینکه در نیمه نخست امسال 513 طرح اشتغال پایدار برای مددجویان متقاضی شغل ایجاد شد،گفت: برای راه اندازی این طرح ها 11 میلیارد و200 میلیون تومان تسهیلات اشتغال زایی به مددجویان مستعد اشتغال پرداخت شد.

معاون اشتغال وخودکفایی کمیته امداد استان محل تامین اعتبارات این تسهیلات را از محل منابع قرض الحسنه بانک های عامل، منابع داخلی کمیته امداد و صندوق توسعه ملی عنوان کرد وادامه داد: البته بخشی از این طرح ها نیزبه صورت تلفیقی از دو محل منابع بانک ها و همچنین منابع داخلی کمیته امداد تامین اعتبار شده است.

مرادی  یاد آور شد: در شش ماهه نخست امسال 231 طرح اشتغال با اعتبارچهار میلیارد تومان از محل منابع داخلی کمیته امداد و همچنین 219 طرح نیز از محل منابع قرض الحسنه بانک های عامل با اعتبار سه میلیارد و900 میلیون تومان اجرا شده است.

وی ادامه داد:  همچنین 10 طرح اشتغال با اعتبار یک میلیارد و200 میلیون تومان از محل منابع صندوق توسعه ملی و سه طرح نیز با اعتبار 200 میلیون تومان از محل منابع تلفیقی تامین شده است.

معاون اشتغال وخودکفایی کمیته امداد استان در ادامه به برنامه های حوزه اشتغال در نیمه دوم سال 96 اشاره کرد وادامه داد: در نیمه دوم سال در نظر داریم طرح‌های اشتغال مددجویان را در قالب توسعه مشاغل خرد، ‌کوچک و مشاغل خانگی در عرصه‌های مختلف اقتصادی، کشاورزی، خدماتی و صنعتی پیگیری کنیم.

مرادی  افزود: در سال 96 ،  53 میلیارد تومان اعتبار برای اشتغال مددجویان اختصاص یافت که ۳1 میلیارد تومان آن از محل منابع قرض الحسنه بانک ها و ۱۷ میلیارد و۵۰۰ میلیون تومان نیز از محل منابع داخلی کمیته امداد ابلاغ شده است.

وی با یادآوری اینکه در نیمه نخست امسال از مجموع 31 میلیارد تومان بودجه ابلاغی به بانک ها تا کنون حدود چهار میلیارد تومان آن جذب شده است،

ابراز امیدواری کرد: این نهاد در تلاش است با رای زنی وگسترش همکاری با بانک ها، اعتبارات اشتغال مددجویان در سال 96 را به طور صد درصد جذب کند.

وی بیان کرد: از مجموع اعتبارات اشتغال مددجویان از محل منابع کمیته امداد، هم اکنون 25 درصد به مددجویان پرداخت شده وتا پایان سال تمامی آن جذب وهزینه می شود.

مرادی در پایان یادآور شد: سال گذشته از طریق پرداخت تسهیلات اشتغال دو هزار نفر دارای شغل شدند، این در حالی است که با احتساب وام‌ها و تسهیلات اشتغالی که در سالیان گذشته به مددجویان پرداخت شده بود این نهاد توانست چهار هزار و 500 خانوار را در سال 95  از طریق توانمند سازی و خودکفایی از چرخه حمایت کمیته امداد خارج کند.

نظرات

ارسال نظر