سفر مقام معظم رهبری، توسعه استان را ۲۰ سال به جلو برد

نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی گفت: سفر مقام معظم رهبری به استان توانست یک حرکت جهشی در استان ایجاد کند و این سفر استان را ازلحاظ مادی، معنوی، توسعه فیزیکی و عمرانی ۲۰ سال به جلو برد.

 

 

 

به گزارش شرق 24، آیت‌الله ابوالقاسم یعقوبی در نشست خبری با اصحاب رسانه حماسه حضور، به مناسبت سالروز سفر مقام معظم رهبری به استان برگزار شد، اظهار داشت: این سفر توانست یک‌نفس عمیق به استان بدهد و تمام دستگاه‌ها و اقشار مختلف از برکات مادی و معنوی این سفر بهره‌مند شدند، به‌طوری‌که هنوز هم کمک‌های این سفر به استان ادامه دارد.

آیت‌الله یعقوبی بابیان اینکه این سفر سبب شد تا استان خراسان شمالی به دنیا معرفی و برجسته شود، افزود: فرمایشات مقام معظم رهبری درزمینهٔ مختلف ازجمله سبک زندگی اسلامی و آسیب‌های موجود در سطح جامعه بازتاب بسیار خوبی داشت.

وی بابیان اینکه مقام معظم رهبری ۳۰ آسیب برای سبک زندگی امروزه عنوان کردند که باید اصلاح شود، خاطرنشان کرد: همچنین مقام معظم رهبری دروغ‌گویی در معاملات، بداخلاقی، خشونت و درگیری‌ها، آمار بالای طلاق، انتشار شایعات را از آسیب‌های اجتماعی دانستند و بر ازدیاد نسل، برچیدن خانه‌های تجردی که یکی آسیب اجتماعی است تاکید کردند.

نماینده ولی‌فقیه در استان خاطرنشان کرد: با سفر مقام معظم رهبری استان به نام گنجینه معرفت‌ها نام‌گذاری شد و این سفر در فرهنگ و ادبیات رفتاری و گفتاری مردم استان تأثیر مثبت داشته است.

وی بابیان اینکه سفر مقام معظم رهبری به استان در برهه زمانی حساس و یک تنش و وضعیت نگران‌کننده ناشی از تحریم بر کشور حاکم بود، صورت گرفت که دشمن فکر می‌کرد در این زمان اراده مردم سست شده است، خاطرنشان کرد: مردم استان با حضور پرشور و باشکوه خود به دشمن ثابت کردند که در شرایط سخت اراده مردم کشور سست نمی‌شود و این سفر ازلحاظ سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و غیره در دنیا بسیار تأثیرگذار بود.

آیت‌الله یعقوبی با اشاره به برگزاری برنامه‌های متنوع به مناسبت بزرگداشت این روز، افزود: برگزاری رژه موتوری توسط نیروهای مسلح از فرودگاه، نشست بیش از ۱۰۰۰نفر از خادم یاران حضرت رضا (ع)، نشست با نخبگان و علما و روحانیون ازجمله برنامه‌های این روز است.

وی با اشاره به سفر آیت‌الله رئیسی و سخنرانی وی در روز ۱۹ مهر، اظهار داشت: روز ۱۹ مهر در مرکز استان حرکت از سمت میدان بازرگانی به سمت مصلا رأس ساعت ۸ و ۳۰ دقیقه صبح آغاز و سخنرانی و برنامه در مصلا رأس ساعت ۹ صبح برگزار خواهد شد.
انتهای پیام/

 

نظرات

ارسال نظر