آغاز واگذاری 4500 فقره انشعاب فاضلاب جدید در بجنورد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی از آغاز واگذاری 4500 فقره انشعاب فاضلاب جدید در دو منطقه از شهر بجنورد مرکز استان بااعتباری بالغ‌بر 33 میلیارد ریال آغاز شد.

 

 

غلامحسین ساقی در گفت‌وگو با خبرنگار شرق 24اظهار داشت: با توجه به اتمام اجرای شبکه‌های اصلی جمع‌آوری فاضلاب در منطقه غرب و شهرک فرهنگیان شهر بجنورد ، اجرای شبکه‌های فرعی و نصب انشعابات فاضلاب این مناطق بااعتباری بالغ‌بر 33 میلیارد ریال آغازشده است .

ساقی افزود: این دو پروژه شامل اجرای شبکه فرعی جمع‌آوری فاضلاب منطقه غرب بجنورد واقع در بلوار امام خمینی غربی حدفاصل میدان شهید محمد زاده تا انتهای شهر به همراه نصب 2500 فقره انشعاب و اجرای شبکه فرعی جمع‌آوری فاضلاب شهرک فرهنگیان به همراه نصب 2000 فقره انشعاب فاضلاب می باشد .

وی با اشاره به مدت‌زمان شش‌ماهه اجرای این پروژه‌ها گفت: در مدت‌زمان شش ماه اجرای این پروژه‌ها هرچند ساکنان این مناطق با مشکلاتی مواجه خواهند بود اما اجرای این پروژه‌ها در راستای ارتقاء بهداشت عمومی ، حفظ محیط‌زیست و حفاظت از منابع آب‌های زیرزمینی انجام می‌شود و لذا از ساکنان این مناطق خواهشمندیم با صبر و حوصله خود یاریگر ما در اجرای هرچه بهتر این پروژه‌ها باشند .

وی خاطرنشان کرد : ساکنان این مناطق در صورت تمایل به استفاده از تسهیلات بانکی می‌توانند جهت اطلاع بیشتر به امور آب و فاضلاب شهرستان بجنورد واحد مشترکین مراجعه نمایند .

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی در بخش دیگر از سخنانش گفت: دو هزار و ۲۰۰ کنتور خراب آب شرب شهروندان خراسان شمالی در شش‌ماهه نخست سال 96 تعویض شد.

 وی افزود: کنتورهای خراب ، انشعابات فرسوده و انشعابات غیرمجاز  از مهم‌ترین عوامل هدر رفت آب در شرکت‌های آب و فاضلاب می‌باشند که به‌منظور کاهش آب بدون درآمد و همچنین جلوگیری از پرت آب و دقت در تعیین مصارف مشترکین در شش‌ماهه نخست سال 96  تعداد دو هزار و ۲۰۰ دستگاه کنتور خراب مشترکین در استان به‌صورت رایگان تعویض گردیده است و این در صورتی است که هزینه خرید و تعویض هر کنتور برای شرکت حدود یک‌میلیون و دویست هزار ریال می باشد .

ساقی بابیان این نکته که در حال حاضر حدود 3 درصد کنتورهای مشترکین معادل پنج هزار و ۳۶ کنتور خراب در استان وجود دارد، گفت : با توجه به عمر مفید کنتورهای آب، شناسایی و تعویض کنتورهای خراب‌کاری مداوم است و در هر دوره قرائت که قاریان کنتور به درب منازل مشترکین مراجعه می‌نمایند بر تعداد کنتورهای خراب افزوده‌شده و شرکت آب و فاضلاب نیز دائماً در حال تعویض کنتورهای خراب است.

ساقی افزود : تعویض کنتورهای خراب علاوه بر اینکه از پرت بیش‌ازاندازه آب و اثرات منفی آن بر تأسیسات آب‌رسانی جلوگیری می‌کند، شرایط لازم جهت کنترل مصرف و خدمات‌رسانی شایسته‌تر به مشترکین و شهروندان  را نیز فراهم می‌نماید و به همین منظور تعویض کنتورهای خراب ، بازسازی انشعابات فرسوده و شناسایی و قطع انشعابات غیرمجاز از  اهداف اصلی شرکت در راستای کاهش آب بدون درآمد می باشد که  در شش‌ماهه نخست سال 96 تعداد دو هزار و ۲۰۰ دستگاه کنتور خراب مشترکین تعویض و  620 رشته انشعاب فرسوده نیز بازسازی‌شده است.

وی خاطرنشان کرد : در حال حاضر شرکت آب و فاضلاب استان با تحت پوشش قراردادن 21 شهر دارای ۱۹۳هزار و ۴۷ مشترک آب و ۵۵ هزار و ۶۰۰ مشترک فاضلاب می باشد.
انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر