حمایت از بخش خصوصی سبب رونق تولید می شود

تولیت آستان قدس رضوی بابیان اینکه در جهت پیشرفت باید به کارآفرینی و اشتغال توجه داشته باشیم، گفت: باید بخش خصوصی ازلحاظ مالی و مادی و توانمندسازی حمایت شوند که متأسفانه به این موضوع توجه نمی‌شود.

 

 به گزارش شرق 24، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی در نشست هماهنگی امور هماهنگی و امور عمرانی و سرمایه‌گذاری با مشارکت آستان قدس رضوی اظهار داشت: با حمایت‌های حقوقی، قانونی، مالی و بانکی و پرداخت تسهیلات به تولیدکنندگان و کارآفرینان قطعاً مشکلات کشور رفع خواهد شد.

وی بابیان اینکه تمام بخش‌های اداری و اقتصادی باید در این زمینه همکاری داشته باشند، افزود: در عرصه تولیدی و کار، برای کارآفرینان بحث امنیت بسیار مهم است و این درگرو مبارزه با فساد اقتصادی است.

وی افزود: در چهارچوب قانون و حمایت دولت، اقتصاد مقاومتی رقم خواهد خورد.اگر برنامه‌ریزی و مدیریت بتواند از این سرمایه عظیم استفاده کند شاهد ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی خواهیم بود.

آیت‌الله رئیسی با اشاره به اینکه دو موضوع مهم در اولویت برنامه‌های آستان است که یکی از موضوع زیارت و تسهیل زیارت برای زائر ازجمله اسکان و مسائل فرهنگی و معارفی در اولویت است، افزود: این استان باب الرضا است و در مسیر زائر قرار دارد و حتماً ما کارشناسی کنیم در مسیرهایی که کارهای برای تسهیل زیارت زائران میسر است، انجام شود.

وی خاطرنشان کرد: مسئله سبک زندگی و سبک زندگی رضوی و معرفی این سبک از وظایف ماست و مسائل فرهنگی و توجه به نیازمندان دیگر اولویت‌های ما است.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: هر جا که موقوفات به امام رضا وجود دارد سعی شده برای همان منطقه و رونق و رفع محرومیت آن منطقه هزینه شود و

آیت‌الله رئیسی افزود: ما در ارتباط این منطقه همه نکات در یک کارگروه با محوریت فعالیت ما بررسی خواهد شد و بعد از ارزیابی کارهایی که در جهت رفع مشکلات و رونق تولید در این استان نیاز است، انجام خواهد شد.

وی گفت:  نگاه سیاسی و جناحی درزمینهٔ رونق و توسعه بسیار مضر است جهت رونق باید هدفمند حرکت کرد و بخشی نگری و نگرش جناحی باید به یک نگاه کلان ملی تبدیل شود.

وی بابیان اینکه در نظام مدیریتی ما تفاوت‌های اساسی با نظام مدیریتی دنیا وجود دارد ما معتقدیم یک نظارت‌گر بر امور ما وجود دارد، اظهار داشت: امروز یک اصل در نظام اداری خودکنترلی است و افراد خود را موظف به قانونمند بودن می‌کند و نگاه بعدی توجه به مردم است.

آیت‌الله رئیسی بابیان اینکه دگر خواهی در پرتو خداخواهی و باور داشتن مردم با توجه اینکه نگاه ما تشریفاتی نباشد و جایگاه مردم در نگاه دینی ما دوست داشتن و گره‌گشایی از امور مردم باید باشد، افزود: در نگاه مدیریتی و انتخاب مدیران، اعتماد و پایش امور مؤثر است.

وی تصریح کرد: در خیلی از حوزه‌ها کشور ما افتخارات بسیاری داشته است و در هر حوزه‌ای که یک انگیزه انقلابی و اعتماد نسبت به مردم وجود داشته باشد، مشکلات رفع خواهد شد.

آیت‌الله رئیسی بابیان اینکه دشمن احساس می‌کند که ازلحاظ اقتصادی مشکل‌داریم و زمانی که بدانند تحریم بر ما تأثیرگذار نیست تحریم‌ها حذف خواهد شد، افزود: در عرصه اقتصادی نباید مشکل داشته باشیم و مقام معظم رهبری نیز به دلیل اهمیت این موضوع شعار امسال را تولید و اشتغال نام‌گذاری کردند.

وی بابیان اینکه در حال حاضر فارغ‌التحصیلان و نیروی انسانی و منابع دریایی و زمینی و توانایی‌های بسیاری در کشور وجود دارد، خاطرنشان کرد: درزمینهٔ کشاورزی گیاهان دارویی و دیگر زمینه‌ها که می‌شود تولید و اشتغال را ارتقا دهیم و معتقدیم به توانایی جوانان باید اعتماد کرد و امام راحل نیز به جوانان اعتماد داشتند و درزمینهٔ مختلف استفاده می‌کردند.

وی خاطرنشان کرد: مسئله سبک زندگی و سبک زندگی رضوی و معرفی این سبک از وظایف ماست و مسائل فرهنگی و توجه به نیازمندان دیگر اولویت‌های ما است.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: هر جا که موقوفات به امام رضا وجود دارد سعی شده برای همان منطقه و رونق و رفع محرومیت آن منطقه هزینه شود و

ما در ارتباط این منطقه همه نکات در یک کارگروه با محوریت فعالیت ما بررسی خواهد شد و بعد از ارزیابی کارهایی که در جهت رفع مشکلات و رونق تولید در این استان نیاز است، انجام خواهد شد.
انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر