۷۹۴ پروژه از ردیف اعتبارات سفر رهبری اجرایی شد

    استاندارخراسان شمالی گفت: ۷۹۴ پروژه در خراسان شمالی از ردیف اعتبارات سفر رهبری، اجرایی شده است که هم‌اکنون بیش از ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارند و نیز و ۵۰۰ طرح تکمیل و بهره‌برداری رسیده است.

 

به گزارش شرق 24، محمدرضا صالحی در نشست هماهنگی امور هماهنگی و امور عمرانی و سرمایه‌گذاری با مشارکت آستان قدس رضوی  بابیان اینکه با سرمایه‌گذاری آستان قدس برای بالفعل شدن ظرفیت‌های این استان تاکید کرد و اظهار داشت: خراسان شمالی درزمینهٔ مختلف ازجمله در حوزه انرژی خورشیدی، فرآوری گیاهان دارویی، ساخت مدارس و توسعه کشت و صنعت اسفراین، مجتمع خدماتی بین‌راهی به‌عنوان برخی حوزه‌های مستعد سرمایه‌گذاری است.

وی بابیان اینکه ۱۷۰۰ میلیارد تومان بر اساس سفر مقام معظم رهبری اتخاذشده که تاکنون ۱۰۰۰ میلیارد تومان آن اختصاص‌یافته است.

صالحی بابیان اینکه آستان قدس رضوی موضوع مجتمع سیمان سمنگان با سرمایه‌گذاری ۴۰ میلیاردی تاکنون و ظرفیت اشتغال مستقیم ۷۰۰ نفر را هم تعیین تکلیف کند، خاطرنشان کرد: همچنین در حوزه صنایع آلومینا، فولاد، پالایشگاه GTL وGTPP به سرمایه‌گذاری‌های جدید نیاز دارد و شرکت‌های آستان قدس می‌توانند به این بخش کمک کنند.

 استاندارخراسان شمالی بر سرمایه‌گذاری آستان قدس رضوی در طرح کلان راه‌آهن مشهد-بجنورد-گرگان استقبال و بر آن تاکید کرد و گفت: برای کمک به ساخت و تکمیل واحدهای زلزله‌زده خراسان شمالی هم مساعدت کند.

 

انتهای پیام/ 

نظرات

ارسال نظر