شیوه غلط پرداخت یارانه‌ها باید اصلاح شود

عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس شورای اسلامی گفت: شیوه غلط پرداخت یارانه‌ها که طی سال‌های اخیر انجام می‌شود، باید اصلاح شود.

 

به گزارش شرق 24هادی قوامی در نشست هماهنگی امور هماهنگی و امور عمرانی و سرمایه‌گذاری با مشارکت آستان قدس رضوی بابیان اینکه باید اینکه سالانه ۶۰۰ میلیارد تومان یارانه در خراسان شمالی پرداخت می‌شود، اظهار داشت: اگر این اعتبار درزمینهٔ پروژه‌های عمرانی تولید و زیرساخت‌ها هزینه شود حرکت عظیمی درراه توسعه در استان انجام خواهد شد.

وی بابیان اینکه بیش از یک هزار میلیارد تومان از محل منابع بودجه عمومی به خراسان شمالی از برکات معنوی سفر رهبری عنوان کرد و افزود: امکان جذب سرمایه‌گذاری در خراسان شمالی ممکن نشده و با همکاری آستان قدس جذب سرمایه‌گذار فراهم شود و شاخص تولید ناخالص ملی با رتبه ۳۰ در کشور را دارد که امیدواریم این استان با بهره‌گیری از برکات عظیم معنوی و مادی آستان قدس رضوی، به رتبه ۱۶ ارتقاء پیدا کند.

نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی با اشاره موقوفات زیادی که در این استان وجود دارد، افزود: این استان ظرفیت تولید گل محمدی و تأمین نیاز گلاب حرم مطهر و همچنین صادرات گل محمدی و ایجاد اشتغال را دارد.

قوامی تصریح کرد: امروز جمع کثیری از جمعیت جوان و دانش‌آموز دچار سوءتغذیه هستند که می‌توان ویتامین موردنیاز دانش‌آموزان سراسر کشور را تأمین کند.

وی همچنین خواستار سرمایه‌گذاری آستان قدس در طرح آزادراه بسطام، اسفراین و جاجرم شد و تصریح کرد: با اجرایی شدن این طرح ۱۰۰ کیلومتر راه دسترسی اسفراین به تهران کوتاه‌تر و درنتیجه تردد زائران حرم مطهر رضوی تسهیل می‌شود.

انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر