مهم‌ترین سند بی‌اعتمادی به آمریکا، سند برجام است

تولیت آستان قدس رضوی گفت: امروز مهم‌ترین سند بی‌اعتمادی به آمریکا و غرب همین سند برجام است که خود با پیمان‌شکنی بی‌اعتمادی ره رقم زدند.

 

 به گزارش شرق 24، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی در پاسداشت حماسه حضور در مصلا بجنورد اظهار داشت: سیاستمداران ظالم و غربی‌ها چون دین ندارند و سبک زندگی مادی و دنیوی را دنبال می‌کنند، وفای به عهد و پیمان هم ندارند که برجام یکی از پیمان‌شکنی‌های آنان است و وظیفه ما در برابر چنین افرادی داشتن دست برتر و ابتکار عمل است.

آیت‌الله رئیسی افزود: یکی از مباحثی که مقام معظم رهبری در این استان به آن اشاره کردند، ترویج سبک زندگی اسلامی است که به سبب آن می‌توان به شهر سالم که مهم‌ترین ویژگی‌های شهر سالم عقلانیت، معنویت، اخلاق و اخلاق‌مداری و رعایت حقوق و پاسداشت حقوق دیگری است.

وی بابیان اینکه امروزه رعایت اخلاق فردی، جمعی و حرفه‌ای در تمام عرصه‌ها باید گسترش یابد، تصریح کرد: هیچ‌کس نباید در برابر عدم اجرای قانون حاشیه امن داشته باشد، و مطلقاً نباید فساد در جامعه اسلامی لانه کند و هیچ‌گونه تخلفات و فساد به‌ویژه در دستگاه‌ها پذیرفته نیست.

تولیت آستان قدس رضوی بابیان اینکه خصوصیات مادی نگری و زندگی غیردینی و سیاست بدون معنویت، که امروزه نتیجه آن ظلم به مردم مظلوم و تجاوز و نقض حقوق مردم مظلوم است، خاطرنشان کرد: قتل‌عام و وضعیت کنونی که امروزه بر دنیا حاکم است و هیچ‌کس در مقابل این استکبار، قتل‌عام مردم میانمار ایستادگی نمی‌کند.

آیت‌الله رئیسی بابیان اینکه دستگاه امام حسین (ع) و نگاه به واقعه عاشورا انسان‌ساز و استکبارستیز است، افزود: تمام ویژگی‌های سبک زندگی اسلامی را باید از واقعه عاشورا بیاموزیم.

وی بابیان اینکه مهم‌ترین نیاز کشور و همچنین استان خراسان شمالی در حوزه تولید و اشتغال است، تصریح کرد: در این استان هم با هماهنگی و همکاری بین دستگاه‌ها باید این زمینه فراهم شود.

 سفر آیت‌الله رئیسی به استان سیاسی نیست

نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی نیز در این مراسم گفت: سفر آیت‌الله رئیسی به استان سیاسی نیست بلکه معنوی است و ایشان با دست‌پر برای اجرایی شدن پروژه‌هایی درزمینهٔ مختلف اقتصادی، فرهنگی و بهداشتی، درمانی و آموزشی به استان آمده‌اند.

حجت‌الاسلام ابوالقاسم یعقوبی بابیان اینکه سفر مقام معظم رهبری استان را ازلحاظ مادی ۲۰ سال به جلو برد، اظهار داشت: همچنین این سفر ازلحاظ فرهنگی در استان تحولی عظیم ایجاد کرد.

سفر مقام معظم رهبری محرومیت و توسعه‌نیافتگی را از چهره استان زدود

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار بابیان اینکه سفر سال ۹۱ رهبر معظم انقلاب به خراسان شمالی غبار محرومیت و توسعه‌نیافتگی را از چهره این استان زدود، اظهار داشت: میانگین پیشرفت پروژه‌های مصوب از اعتبارات ردیف سفرهای رهبری ۸۵درصد بوده و تاکنون ۵۰۰ پروژه بهره‌برداری شده است.

محمدحسین علی نیا تصریح کرد: اخیراً هم ۱۰۱ میلیارد تومان از اعتبارات اضافه‌شده به استان ابلاغ شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گفت: همچنین در سفر رهبری به خراسان شمالی ۱۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار در بخش‌های گوناگون به‌اضافه ۲۳۰۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی برای بخش خصوصی و دیگر بخش‌ها مصوب شد.

وی خاطرنشان کرد: با اجرایی شدن تفاهم‌نامه بین استانداری، آستان قدس و بسیج سازندگی برای احیای قنات‌ها و اجرای طرح‌های آبیاری در روستاها، مساعدت آستان قدس برای احداث ۳ مجتمع خدمات رفاهی بین‌راهی، ساخت مجتمع فرهنگی، ورزشی و درمانی در بجنورد، تکمیل مجتمع سیمان سمنگان و ایجاد شعبه‌ای از دانشگاه علوم اسلامی رضوی از انتظارات استان در سفر تولیت آستان قدس رضوی به خراسان شمالی است.
انتهای پیام/

 

نظرات

ارسال نظر