کسب روزی حلال یکی از درس‌های نهضت عاشورا است   

نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی گفت: یکی از درس‌هایی که امام حسین (ع) به ما داد این بود که مال حرام انسان را در تشخیص حق دچار مشکل خواهد کرد لذا باید به جد از آن پرهیز کنیم.

 

 

به گزارش شرق 24، آیت‌الله ابوالقاسم یعقوبی در دیدار با رئیس اداره امور شعب بانک مهر اقتصاد اظهار داشت: عاشورا به ما درس کسب روزی حلال و چشم‌پوشی از مال حرام را داد.

به گزارش روابط عمومی بانک مهر اقتصاد خراسان شمالی، آیت‌الله یعقوبی گفت: خداوند در قرآن از رباخواری به‌عنوان جنگ با خدا یادکرده و این تنها مشکل اجتماعی است که در قرآن کریم با آن به‌شدت برخورد شده است.

این استاد درس خارج فقه حوزه علمیه خراسان شمالی افزود: اقتصاد کشور با اقتصاد اسلامی فاصله دارد و اگر این روند ادامه پیدا کند در آینده با مشکلات بسیار زیادی روبرو خواهیم شد لذا تنها راه برون‌رفت از این مسئله اجرای صحیح بانکداری اسلامی است.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی با تقدیر از اقدامات آموزشی بانک مهر اقتصاد در حوزه بانکداری اسلامی، اظهار داشت: خرسندیم که پایه و اساس این بانک بر اساس قوانین اسلام شکل‌گرفته و مخلص‌ترین کارکنان در آن، مشغول ارائه خدمات به مردم هستند.

امام‌جمعه بجنورد گفت: بانک مهر اقتصاد در عرصه پیاده‌سازی بانکداری اسلامی پیشگام و خط‌شکن عمل کرده است و شما ثابت کردید که می‌شود کار اقتصادی کرد اما به ربا آلوده نشد که این مایه مباهات است.

آیت‌الله یعقوبی در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشتند: از مدیران بانک مهر اقتصاد می‌خواهم، اکنون‌که به سمت بانکداری اسلامی و عملیات بانکی بدون ربا پیش رفته‌اید، این تجربیات را در اختیار دیگر مسئولان شبکه بانکی کشور نیز قرار دهید.

در ادامه، حسین اسلامی رئیس اداره امور شعب استان با ارائه گزارشی از اقدامات بانک در حوزه بانکداری اسلامی مانند: آموزش احکام فقهی بانکداری بدون ربا، تهیه کتابچه عقود اسلامی به‌منظور آشنایی مشتریان با انواع عقود بانکی و بازنگری و اصلاح تمامی قراردادهای موجود، گفت: حمایت از اقتصاد مقاومتی و تولید ملی با رعایت موازین شرعی ازجمله گام‌های مهم و مؤثر بانک مهر اقتصاد در راستای پیاده‌سازی بانکداری اسلامی و کمک به اقتصاد خانواده‌ها و تولید کالاهای تولید داخل است.
انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر