شناسایی 12 هزار دانش‌آموز نیازمند در خراسان شمالی

مدیرکل کمیته امداد استان خراسان شمالی گفت: هم‌اکنون حدود 12 هزار دانش‌آموز نیازمند در استان خراسان شمالی شناسایی‌شده‌اند که ۶ هزار نفر از این دانش‌آموزان به دلیل وضعیت بد خانوادگی تحت حمایت‌های کمیته امداد این استان قرار دارند.

 

 

 به گزارش شرق 24،عباس اهرابی در مراسم برگزاری مرحله دوم جشن عاطفه‌ها بابیان اینکه هم‌اکنون 32 هزار و 500 خانوار استان تحت حمایت‌های این نهاد قرار دارند، افزود: به برکت نظام جمهوری اسلامی ایران و همچنین کمک‌های خیران ما شاهد توانمندسازی خانوارهای تحت حمایت این نهاد هستیم.

وی بابیان اینکه هدف ما از برگزاری جشن عاطفه‌ها در بین دانش‌آموزان توسعه فرهنگ انفاق و نیکوکاری در قشر جوان و نهادینه‌سازی آن است، افزود: جشن عاطفه‌ها نمادی از شعور کمک‌رسانی به نیازمندان را برای دانش‌آموزان تبیین می‌کند.

اهرابی بابیان اینکه کمک‌های این جشن برای کمک به‌تمامی دانش‌آموزان نیازمند استان هزینه می‌شود، افزود: دانش‌آموزان تحت حمایت کمیته امداد و نیز دانش‌آموزان محروم شناسایی‌شده توسط آموزش‌وپرورش از این کمک‌ها بهره‌مند می‌شوند.

مدیرکل کمیته امداد استان خراسان بابیان اینکه مشارکت مردم استان خراسان شمالی در جشن عاطفه‌های سال گذشته 700 میلیون تومان بود و پیش‌بینی می‌شود در جشن عاطفه‌های امسال این رقم سه برابر افزایش داشته باشد، خاطرنشان کرد: در مرحله اول این جشن که در 24 و 25 شهریور برگزار شد، یک میلیارد تومان کمک مردمی جمع‌آوری شد که با پیش‌بینی انجام‌شده امیدواریم این رقم به دو میلیارد تومان افزایش یابد.

علی حاتمی، مدیرکل آموزش‌وپرورش خراسان شمالی نیز در این جشن به برکات سفر مقام معظم رهبری به این استان اشاره کرد و گفت: به برکت این سفر 180 میلیارد تومان اعتبار به بخش آموزش این استان اختصاص یافت و علاوه بر این در سال 96 نیز 40 میلیارد تومان دیگر از همین محل برای اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام آموزشی این دستگاه اختصاص‌یافته است.

حاتمی تصریح کرد: 50 درصد منابع مدرسه‌سازی در استان خراسان شمالی از محل کمک‌های خیران تأمین می‌شود.
انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر