۸۰ هزار واحد تولیدی و صنعتی کشور مشمول استاندارد اجباری نیستند

  معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد گفت: در حال حاضر ۸۰ هزار واحد تولیدی و صنعتی در کشور مشمول استاندارد اجباری نیستند.

 

 

به گزارش شرق 24، وحید مرندی مقدم در همایش روز جهانی استاندارد اظهار داشت: در حال حاضر 100 هزار واحد تولیدی در کشور در حال فعالیت هستند که 22 هزار واحد از این مجموعه تحت پوشش استاندارد اجباری قرار دارند.

 مرندی مقدم بابیان اینکه مطابق با بند 24 سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی باید این تعداد نیز از خدمات استانداردسازی بهره‌مند شوند، افزود: جهت ارتقای کمی و کیفی استاندارد و نظارت بر تمام واحدهای تولیدی طرح اظهارنامه انطباق را ارائه کردیم، امسال با تدوین طرح اظهارنامه انطباق مقدمات ابلاغ و اجرای این طرح در دولت انجام شد.

وی تصریح کرد: در رویکرد جدید ما با در نظر گرفتن اصل برائت به صاحبان صنعت و تولید کشور اظهاریه انطباق را ارائه کردیم که در آن باید واحد تولیدی خودش از محصولات نمونه‌گیری کرده و نتیجه آن را مبنی بر انطباق یا عدم انطباق محصول با استانداردها را به ما گزارش دهد.

معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد کشوربابیان اینکه معتقدیم یک توسعه پایدار از طریق استانداردها اتفاق می‌افتد، خاطرنشان کرد: طی امسال بیش از چهار هزار بازرسی از واحدهای انرژی بر انجام‌شده است که بر اساس این بازرسی‌ها واحدهایی که معیار میزان مصرف را رعایت نکرده باشند به وزارت نیرو و نفت جهت برخورد معرفی می‌شوند.

ترامپ با بداخلاقی استانداردهای موردنیاز در حوزهٔ دیپلماسی را رعایت نمی‌کند.
انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر