هیچ کلاسی به دلیل کمبود معلم در استان خراسان شمالی کنسل نشده است

  معاون پژوهش، برنامه ریزی و منابع انسانی اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: از ابتدای شروع سال تحصیلی جدید تاکنون هیچ کلاسی به دلیل کمبود معلم در استان تعطیل نشده است.

 

قنبر خوش آینه در گفت و گو با خبرنگار شرق24اظهارداشت: تمام کلاس ها تاکنون با معلم تشکیل شده است و تنها در دو تا سه مورد در روستاهای دور دست شهرستان مانه و سملقان کمبود معلم گزارش شده است که به دلیل مسافت در حال رایزنی هستیم.

خوش آینه با بیان اینکه خراسان شمالی از لحاظ آمار بیشترین کلاس های چند پایه را به دلیل پراکندگی دانش آموزان  روستایی در کشور دارد، افزود:تاکنون  ۱۲۰۰ کلاس چند پایه در استان تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه سهمیه جذب نیروی انسانی از طریق آزمون استخدامی در استان تکمیل نشده است، تصریح کرد: در حال حاضر بیش از ۵۰ تا ۷۰ نفر از ردیف استخدامی در استان خالی مانده است.

معاون پژوهش، برنامه ریزی و منابع انسانی اداره کل آموزش و پرورش استان با بیان اینکه  این مشکل در تمام استان ها وجود دارد، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه بیش از چهارهزار نفر سهمیه جذب استخدامی آموزش و پرورش در سراسر کشور خالی مانده است این وزارت خانه مجددا در صدد فراخوان جذب نیرو است.

خوش آینه افزود: براسای آزمون استخدامی ۱۸۰ نفر استخدام آموزش و پرورش استان می شوند.
انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر