۳۵ درصد از سالمندان خراسان شمالی تحت حمایت کمیته امداد هستند   

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان خراسان شمالی گفت: هم‌اکنون بیش از 25 هزار و 900 خانوار سالمند با جمعیت 34 هزار نفر تحت حمایت کمیته امداد خراسان شمالی قرار دارند که این رقم 35 درصد سالمندان کل استان را شامل می‌شود.

 

حسن نعمتی در گفت‌وگو با خبرنگار شرق 24 بابیان اینکه هم‌اکنون یک‌سوم از سالمندان این استان تحت حمایت‌های کمیته امداد قرار دارد، اظهار داشت: این سالمندان به دلایل همچون ازکارافتادگی، بیماری، بی‌سرپرستی و نیازمند بودن تحت حمایت این نهاد قرارگرفته‌اند.

نعمتی افزود: این افراد از تمام خدمات کمیته امداد ازجمله مستمری بهره‌مند هستند و به نسبت جمعیت خانوادگی از کمک‌معیشت‌های پرداختی کمیته امداد استفاده می‌کنند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان خراسان شمالی گفت: کمیته امداد خراسان شمالی ماهیانه بیش از یک میلیارد و 500 میلیون تومان کمک‌معیشت به‌حساب سالمندان این نهاد واریز می‌کند.

نعمتی گفت: این نهاد برای حمایت از سالمندان برنامه متنوعی همچون ارائه خدمات ویژه درمانی، برگزاری اردوهای زیارتی، کمک‌های مالی بلاعوض و وام کارگشایی، پرداخت کمک‌هزینه نگهداری از بیماران زمین‌گیر، ایجاد اشتغال به سالمندان دارای توان جسمی را در برنامه دارد.

وی تصریح کرد: 228 نفر از سالمندان تحت حمایت این نهاد ازکارافتاده و زمین‌گیر هستند که کمیته امداد ماهیانه 100 هزار تومان برای نگهداری از آن‌ها پرداخت می‌کند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان ارائه خدمات درمانی و بهداشتی را از دیگر خدمات ارائه‌شده عنوان کرد و افزود: اجرای طرح غربالگری برای درمان بیماری‌های این افراد در حال اجرا است.
انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر