جشنواره غذای محلی و سالم در بیمارستان امام خمینی (ره) شیروان برگزار شد

به مناسبت بزرگداشت روز جهانی غذا، جشنواره غذای سالم با شعار

به گزارش شرق 24محمود دلپسند در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی با ابراز گلایه از برخی رسانه‌ها در انعکاس اخبار خلاف واقع در حوزه اقتصادی و نشر آمار کذب تصریح کرد: هرچند مشکلات و چالش‌های حوزه اقتصادی تنها مختص این استان نیست اما برخی رسانه‌ها باوجود تلاش مدیران اقتصادی آماری کذب را که نشان‌دهنده عدم فعالیت مدیران است، نشر می‌دهند و این در حالی است که خراسان شمالی تاکنون به حل مباحث اقتصادی ورود جدی داشته است.

وی اظهار داشت: نباید تنها به دنبال بیان ضعف‌ها و مشکلات حوزه اقتصادی باشیم بلکه باید باهم‌افزایی بیشتر با یکدیگر در مسیر رشد و توسعه استان قرار گیریم.

دلپسند به عملکرد مطلوب و مثبت حوزه اقتصادی استان در سال گذشته اشاره کرد و گفت: این عملکرد مثبت حاصل تلاش بخش خصوصی، دولت و بانک‌هاست و تمام مدیران باید تلاش‌های خود را معطوف به‌بهبود فضای کسب‌وکار کنند و در قالب هم‌افزایی، نقدهای منصفانه و ارائه راهکار داشته باشند.

وی در بخش دیگر سخنان خود به موضوع سامانه ستاد و اهمیت آن اشاره‌ای اجمالی داشت و افزود: شفاف‌سازی معاملات دولتی،‌ پیروی از سیاست‌های یکسان و مشترک در معاملات و نیز فراهم‌سازی امکان تهیه گزارش‌های مدیریتی و نظارتی برای سازمان‌های مختلف و دولت ازجمله ویژگی‌های راه‌اندازی سامانه ستاد است.

دلپسند در ادامه تصریح کرد: سامانه ستاد دو سال برای به‌روز کردن توانمندی‌های تولیدکنندگان خراسان شمالی در دسترس نبود اما از ابتدای سال جاری این قانون اجرایی شده است؛ ضمن این‌که سرمایه‌گذاران باید دارای توان بالای فنی و مالی باشند و از سوی دیگر نیز حفظ وضعیت تولید برای ما حائز اهمیت است.

وی از آمادگی واگذاری پروژه‌ها از صفر تا صد درصد آن به بخش خصوصی نیز خبر داد و افزود: ملاک واگذاری ما توان بالای مالی و فنی سرمایه‌گذاران است؛ ضمن این‌که دستگاه‌های اجرایی هم باید فهرست پروژه‌های قابل‌واگذاری خود را تهیه و فراخوان کنند.

انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر