جایگاه قابل‌قبول استان خراسان شمالی در طرح رونق تولید و جذب سرمایه خارجی

  معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان شمالی با ابراز تأسف و گلایه از انتشار اخبار و تحلیل‌های نادرست درباره وضعیت جاری امور اقتصادی این استان، از رتبه‌های قابل‌قبول خراسان شمالی در پرداخت تسهیلات طرح رونق تولید و شاخص‌های صدور مجوز و جذب سرمایه خارجی خبر داد.

 

به گزارش شرق 24 اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان شمالی، محمود دلپسند در هفتمین نشست کارگروه تخصصی امور اقتصادی استان سخن می‌گفت، تصریح کرد: خراسان شمالی درزمینهٔ تسهیلات طرح رونق تولید با 33.3 درصد پرداخت، در شاخص درصد تعداد پرداختی به تعداد ثبت‌نام‌شدگان، رتبه هفتم و در شاخص تعداد پرداختی به تعداد پروانه‌های صنعتی، رتبه هشتم کشور را کسب کرده است.

وی با افزودن این‌که در بدبینانه‌ترین حالت هم که رتبه استان در شاخص درصد مبلغ پرداختی به مبلغ ثبت‌نام‌شده حوزه صنعت و معدن را شامل می‌شده، این استان رتبه پانزدهم کشور را کسب کرده است، گفت: این در حالی است که برخی افراد در فضای مجازی با انتشار آمارهای کذب، این استان را دارای رتبه سی‌ام یا سی و یکم برشمرده‌اند.

 وی ادامه داد: با توجه به آمارهای سامانه بهین یاب، حتی در مقایسه با استان‌های منطقه 5 کشور هم خراسان شمالی رتبه دوم را در این خصوص داراست.

دلپسند با اشاره به حوزه جذب سرمایه‌گذاری خارجی نیز گفت: باوجود این‌که یک مورد از مجموع مجوزهای سرمایه‌گذاری خارجی در خراسان شمالی به دلایلی به سرانجام نرسید، اما بااین‌حال، این استان سال گذشته با رقم 380 میلیون دلار، در جایگاه دهم کشور قرار گرفت.

رئیس کارگروه تخصصی امور اقتصادی خراسان شمالی بابیان این‌که ما از نقدهای منصفانه برای اصلاح امور جاری و برطرف کردن موانع و نواقص استقبال می‌کنیم، درعین‌حال از عاملان انتشار آمارهای نادرست خواست که با اصلاح آمارهای منتشره، افکار عمومی را ناامید و در قبال مجموعه همکاران حوزه اقتصادی استان، ظلم نکنند.

 دلپسند تصریح کرد: تمام مدیران نیز مکلف هستند، به انتشار آمارهای نادرست پاسخ مناسب بدهند تا افکار عمومی بر مبنای اطلاعات درست، درباره عملکردها قضاوت داشته باشد.
انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر