تکمیل و تحویل 529 پروژه عمرانی مددجویی در استان  خراسان شمالی

  مدیرکل کمیته امداد استان خراسان شمالی گفت: در نیمه نخست سال 96، 910 پروژه عمرانی برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد خراسان شمالی اجرا شد که از این تعداد 381 پروژه در دست اقدام و 529 پروژه نیز تکمیل و تحویل خانوارهای تحت حمایت این نهاد شده است.

 

به گزارش شرق 24، عباس اهرابی، بابیان اینکه تأمین سرپناه و مسکن برای مددجویان و نیازمندان تحت حمایت این نهاد یکی از مهمترین اهداف و رسالت‌های این نهاد حمایتی است، اظهارداشت: طی نیمه نخست امسال 529 پروژه عمرانی کمیته امداد این استان شامل احداث و خرید مسکن شهری و روستایی و همچنین انجام تعمیرات کلی و جزیی انجام و به مددجویان واگذار شد.

اهرابی با اشاره به اینکه کمیته امداد استان خراسان شمالی در راستای رفع نیاز مددجویان از تمام امکانات و ظرفیت‌ها استفاده می‌کند، افزود: طی نیمه نخست امسال 910 پروژه عمرانی برای مددجویان تحت حمایت این نهاد در خراسان شمالی اجراشده است که از این تعداد 381 پروژه در حال اجرا و تا قبل از سال به خانوارهای متقاضی واگذار می‌شود.

وی بابیان اینکه اقدامات حوزه مسکن مددجویان در سرفصل‌های تعمیرات، احداث مسکن شهری و روستایی، بهسازی سرویس‌های بهداشتی انجام می‌شود، به تشریح جزئیات فعالیت این نهاد در شش‌ماهه نخست امسال پرداخت و ادامه داد: در حوزه تعمیرات در این مدت، 167 واحد در حال اجرا و 374 واحد تحویل داده‌شده و در مناطق محروم نیز 16 واحد مسکونی در حال اجرا و 50 واحد تحویل داده‌شده است.

وی با یادآوری اینکه در بخش احداث مسکن روستایی نیز 84 مورد در دست اجرا و هشت واحد تحویل داده‌شده است و همچنین در مناطق محروم نیز 23 واحد مسکونی در حال اجرا و دو مورد به بهره‌برداری رسیده است، بیان کرد: در شش‌ماهه نخست امسال در بخش مسکن نیمه‌تمام روستایی و شهری به ترتیب 16 و 32 واحد به بهره‌برداری رسیده و کلید آن به مددجویان تحویل داده‌شده است.

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی گفت: در حوزه بهسازی سرویس بهداشتی مددجویان نیز 30 مورد تحویل داده‌شده و 31 مورد در حال اجرا است که به‌زودی به بهره‌برداری می‌رسد.

اهرابی بابیان اینکه در شش‌ماهه نخست امسال در حوزه عمرانی، دو میلیارد و 800 میلیون تومان از محل صدقات، منابع دولتی و تسهیلات بانکی هزینه شده است، گفت: یک میلیارد و 700 میلیون تومان از منابع دولتی، 115 میلیون تومان از محل صدقات، سه میلیارد و 500 میلیون تومان از محل تسهیلات بانکی بخشی نیز در سایر سرفصل‌ها تأمین اعتبارشده است.

انتهای پیام/

 

نظرات

ارسال نظر