افزایش آمار وفات در استان خراسان شمالی

مدیرکل ثبت احوال خراسان‌شمالی گفت: به طور میانگین روزانه 12 نفر به علل گوناگون در استان فوت می‌کنند.

 

علی زاهدی نیا در گفت و گو با شرق 24 اظهار داشت: طی نیمه نخست امسال دو هزار و 228 رویداد فوت به وقوع پیوسته که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل از دو درصد افزایش برخوردار است.

زاهدی نیا نسبت جنسی حاصل از ثبت فوت طی شش ماهه نخست امسال را 125 دانست و عنوان کرد: به ازای هر 100 واقعه فوت زنان، 125 واقعه فوت مردان به ثبت رسیده است.

 روزانه 12 نفر در استان می‌میرند

مدیرکل ثبت احوال استان با بیان اینکه به طور میانگین روزانه 12 نفر در استان فوت می‌کنند، افزود: از مجموع وفات ثبت شده، یک هزار و 239 واقعه فوت مردان و 989 واقعه فوت زنان را شامل می‌شود.

وی تصریح کرد: از مجموع وفات ثبت شده طی شش ماهه نخست سال جاری، یک هزار و 150 واقعه شهری و یک هزار و 78 واقعه روستایی است.

زاهدی نیا با بیان اینکه نرخ خام ثبت فوت در استان 4.8 در هزار می‌باشد، گفت: این بدان معنا بوده که طی نیمه نخست سال جاری به ازای هر 1000 نفر جمعیت استان بطور تقریبی پنج واقعه فوت به ثبت رسیده است.

بیماری‌های قلبی در رتبه نخست فوت

زاهدی نیا در این باره نیز عنوان کرد: از مجموع دلایل وفات ثبت شده طی شش ماهه نخست سال جاری 772 واقعه فوت یا به عبارت دیگر 35 درصد، مربوط بیماری‌های قلبی و عروقی بوده که بیشترین فراوانی بین سایر علل‌ها فوت را دارا می‌باشد.

وی افزود: علل فوت سرطان‌ها و تومورها با سهم 11 درصد، بیماری‌های دستگاه تنفسی با سهم 10 درصد، حوادث غیر عمدی با سهم 10 درصد، به ترتیب به عنوان شایع‌ترین علت‌های فوت ثبت شده در نیمه نخست سال جاری است.
انتهای پیام/

 

نظرات

ارسال نظر