مشعل چهارمین دوره المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای دانش آموزان خراسان شمالی روشن شد

مشعل چهارمین دوره المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای دانش آموزان خراسان شمالی روز گذشته در آیین افتتاحیه این رویداد ورزشی در مدرسه شهدای فرهنگی مرکز استان روشن شد.

 

 

به گزارش شرق 24؛ ظهر روز گذشته با حضور مدیرکل آموزش‌وپرورش خراسان شمالی، اعضای شورای اسلامی شهر بجنورد و مسئولان شهرستان مشعل چهارمین دوره المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای دانش آموزان خراسان شمالی روشن شد.

براتعلی حاتمی در افتتاحیه المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای خراسان شمالی گفت: در سند تحول آموزش و پرورش به ورزش و تربیت بدنی توجه جدی شده و ساعات ورزش مدارش افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه خدمت بهتر به مردم، نیازمند جسمی قوی و تنومند است افزود: ورزش و فعالیت‌های جسمانی سبب موفقیت در زندگی می‌شود. عقل سالم در بدن سالم است و برای اینکه در درس خواندن و فکر کردن موفق و پیروز باشیم باید بدنی سالم داشته باشیم چرا که هرچه جسم و بدن سالم‌تر باشد ذهن و افکار آمادگی بیشتری برای جذب علوم دارند.

وی اظهار داشت: اثرگذاری دانش آموزان در آینده و جامعه خود بستگی به حضور فعال و عوامل افزایش‌دهنده انگیزه آنان در دوران دانش‌آموزی دارد و دانش آموزان از طریق ورزش و سلامت جسم به آینده خود و جامعه کمک شایانی خواهند کرد.

گفتنی است در این مراسم دانش آموزان با رژه ورزشی به معرفی رشته‌های ورزشی در این دوره از المپیاد پرداختند. در انتهای مراسم نیز سوگندنامه‌ای قرائت شد و دانش آموزان متعهد شدند تا رعایت اصول حاکم بر المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای و اخلاق نیکو و جوانمردی را رعایت کنند.
انتهای پیام/

 

نظرات

ارسال نظر