۳۰ پرسش پُرتکرار دانشجویان درباره «پیاده‌روی اربعین» ۹۶ +پاسخ

دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی که عمده زائران مراسم اربعین را تشکیل می‌دهند به دلیل عدم اطلاع کافی از قوانین و آشنا نبودن با نحوه دریافت مجوز خروج از کشور و سایر مراحل، با مشکلاتی مواجه می‌شوند که در این گزارش در قالب پرسش و پاسخ به ابهامات آنها پاسخ داده‌ایم.

 

 

به گزارش شرق 24 و به نقل از «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ دیگری چیزی تا ایام اربعین حسینی نمانده هست و از هفته‌های آتی مشتاقان حضور در مراسم پیاده‌روی اربعین سفر خود را آغاز خواهند کرد. در این بین دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی که عمده زائران مراسم اربعین را تشکیل می‌دهند به دلیل محدودیت‌هایی همچون خدمت سربازی، عدم صدور گواهی اشتغال به تحصیل و غیره باید پیش از سفر، برخی هماهنگی‌ها را انجام دهند تا بتوانند مجوز خروج از کشور را دریافت نمایند با این حال بسیاری از این دانشجویان به دلیل عدم اطلاع کافی از قوانین و آشنا نبودن با مراحل دریافت مجوز خروج از کشور، با مشکلاتی مواجه می‌شوند.

در این گزارش قصد داریم با بررسی مهمترین سوالات و ابهاماتی که برای دانشجویان پیش می‌آید به آنها پاسخ دهیم:

1- برای شرکت در پیاده‌روی اربعین به چه مجوزها و مدارکی نیاز داریم؟
پاسخ: به طور کلی دانشجویان برای حضور در پیاده‌روی اربعین به مدارک و مجوزهایی همچون، پاسپورت(گذرنامه)، ویزا و همچنین مجوز خروج از کشور نیاز دارند.

2- برای اخذ پاسپورت(گذرنامه) به کجا مراجعه کنیم؟
پاسخ: لازم است شخص متقاضی برای برای اخذ پاسپورت(گذرنامه) به یکی از دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+10) مراجعه نماید.

3- چگونه آدرس دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+10) را پیدا کنیم؟
پاسخ: برای یافتن آدرس دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+10) روی کادر زیر کلیک کنید.

4- برای اخذ پاسپورت(گذرنامه) به چه مدارکی نیاز است؟
پاسخ: مراحل دریافت گذرنامه به شرح زیر است:

1- تهیه فرم و شناسه گذرنامه از دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی(پلیس+10)

2- پرداخت مبالغ زیر از طریق دستگاه کارتخوان (POS) مستقر در دفاتر

انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر