جزئیات طرح جدید دانشگاه آزاد برای نقل و انتقال دانشجویان دختر

با نگاهی به قوانین نقل و انتقال دانشجویان دانشگاه‌های وزارت علوم، وزارت بهداشت و همچنین دانشگاه آزاد اسلامی به خوبی متوجه خواهید شد که شرایط نقل و انتقال دانشجویان در دانشگاه آزاد اسلامی به مراتب راحت‌تر و امور اداری آن مشخص‌تر است.

 

 

به گزارش شرق 24 و به نقل از«خبرنامه دانشجویان ایران»؛ یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های هر دانشجو به‌ویژه دانشجویان دختر در زمان کنکور این است که بتوانند در شهر خود تحصیل کرده و نیازی به مهاجرت به سایر شهرها برای ادامه تحصیل نداشته باشند؛ چراکه طبیعتا درس خواندن در دانشگاه به اندازه کافی استرس‌زاست، چه برسد به اینکه قرار باشد زندگی دانشجویی و خوابگاهی در شهری جدید را نیز به آن اضافه کرد؛ آن وقت است که هم دانشجو و هم خانواده آن از لحاظ روحی و روانی تحت فشار قرار می‌گیرند؛ هر چند دانشگاه‌های کشور راهکار نقل‌وانتقال را برای این مهم در نظر گرفته‌اند، ولی همه دانشجویان این شانس را ندارند که بتوانند از این قانون برای انتقالی گرفتن به شهر خودشان استفاده کنند.

با نگاهی به قوانین نقل و انتقال دانشجویان دانشگاه‌های وزارت علوم، وزارت بهداشت و همچنین دانشگاه آزاد اسلامی به خوبی متوجه خواهید شد که شرایط نقل و انتقال دانشجویان در دانشگاه آزاد اسلامی به مراتب راحت‌تر و امور اداری آن مشخص‌تر است. علاوه بر این، اخیرا فرهاد رهبر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در دیدار یکی از مراجع تقلید از تسهیل نقل و انتقال دانشجویان مقطع کارشناسی این دانشگاه خبر داده است که در این گزارش به آن خواهیم پرداخت.

*** شرایط و ضوابط انتقال دائم یا مهمانی
دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی تنها در صورت داشتن شرایط عمومی زیر می‌توانند برای میهمانی و یا انتقال، درخواست خود را در سامانه منادا به آدرس www.monada.iau.ir  ثبت نمایند.

* شرایط عمومی شامل موارد زیر است:
1- نداشتن منع ادامه تحصیل به دلیل شرایط آموزشی، انضباطی و نظام‌ وظیفه.

2- دانشجوی متقاضی حداقل یک نیمسال در واحد مبدأ ثبت‌‌نام نموده باشد.

3- انتقال صرفاً برای پذیرفته‌شدگان با آزمون و با توجه به ضوابط امکان‌پذیر است.

4- انتقال تنها در صورت وجود مقطع رشته/ گرایش و سال قبولی در واحد مقصد امکان‌پذیر است.

5- انتقال در هر یک از مقاطع تحصیلی در نیمسال آخر تحصیل ممنوع است.

6- انتقال و میهمانی دانشجویان پژوهش محور ممنوع است.

7- در صورت داشتن مجوز میهمانی، اخذ «پایان‌نامه» تنها با موافقت واحدهای مبدأ و مقصد امکان‌پذیر است.

نظرات

ارسال نظر