میانگین آسفالت راه روستایی در استان خراسان شمالی به میانگین کشوری می رسد

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی گفت: طی دو سال آینده میانگین آسفالت راه روستایی در استان به میانگین کشور می رسد.

 

علی اصغر بدیعی مقدم در گفت و گو با خبرنگار شرق 24 میانگین آسفالت راه روستایی در روستاهای بالای ۵۰ خانوار کشور را ۵۲ درصد عنوان و اظهارداشت: این میزان در خراسان شمالی ۴۴ درصد است که با اقدامات این اداره کل این میزان تا پایان دو سال آینده به میانگین کشوری می رسد.

بدیعی مقدم با بیان اینکه آمار شاخص راه های روستایی از سال ۸۴ تاکنون از ۱۷ درصد به ۴۴ درصد رسیده است، افزود: در حال حاضر ۴۰۰کیلومتر راه روستایی با پیشرفت ۸۰ تا ۹۰ درصد در حال اجراست که با اتمام این پروژه ها شاخص راه استان به ۵۲ درصد افزایش خواهد یافت.

وی تصریح کرد: بالغ بر چهار هزار و ۶۵۴ کیلومتر راه روستایی در استان وجود دارد که دو هزار و ۴۰ کیلومتر از این میزان از آسفالت برخوردار است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی گفت:در حال حاضر۵۳۸روستای بالای ۵۰ خانوار در استان وجود دارد که ۹۹ درصد از این روستاها دارای راه روستایی آسفالت هستند و روستاهای زیر ۵۰ خانوار در برنامه کاری قرار دارد.

 مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی با بیان اینکه پراکندگی و گستردگی نقاط روستایی در استان بسیار زیاد است، تصریح کرد: استان خراسان شمالی دارای راه روستایی کوهستانی و گستردگی روستاهای زیر ۵۰ خانوار و متفرقه است که آسفالت و توسعه راه روستایی را با مشکل مواجه کرده است.

انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر