گلوگاه‌های ایست و بازرسی باید مستمر  در خراسان شمالی فعال باشد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان شمالی گفت: برای جلوگیری از افزایش قاچاق کالا و ارز در استان باید گلوگاه‌های ایست و بازرسی‌ها به‌طور مستمر فعالیت داشته باشند زیرا این موضوع یک نیاز و مطالبه است.

 

 به گزارش شرق 24 مهرداد ابراهیمی در دومین نشست کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز در استان اظهار داشت: فعالیت مستمر در ایستگاه‌های بازرسی می‌تواند فضا را برای قانون‌شکنان ناامن کند لذا باید در مورد پوشش‌های مراقبتی و بازرسی‌ها حساسیت‌های بیشتری اعمال شود.

وی افزود: با مشارکت و هم‌افزایی دستگاه‌های مرتبط و تدوین آسیب‌شناسی قاچاق کالا و ارز می‌توان با برخورد با این پدیده نادرست اقتصادی زمینه را برای خودکفایی کشور فراهم کرد.

ابراهیمی در ارتباط با موضوع ذخیره‌سازی سوخت نیز اظهار داشت: در سال جاری با مرتبط شدن خط گاز عسلویه از دامغان به نکا دیگر مشکل گازرسانی به مناطق شمالی را نداریم لذا نباید در بحث ذخیره‌سازی گاز ایجاد بحران و سوءاستفاده شود.

وی خاطرنشان کرد: با برنامه تکلیف شده از سوی استاندار خراسان شمالی تا پایان سال 97 تمام روستاهای استان گازرسانی می‌شود هرچند تاکنون نیز 95 درصد این روستاها گازرسانی شده است.

ابراهیمی در بخش دیگر سخنان خود با تاکید بر این‌که به دنبال کمیت جلسات نیستیم، بیان کرد: مصوبات تمام جلسات به‌خصوص کمیسیون نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز به دلیل اهمیت آن باید در زمان کوتاهی به مرحله اجرایی برسد لذا مدیران دستگاه‌های اجرایی مرتبط با این کمیسیون باید تحلیلی از وضعیت حوزه کاری خود همراه با پیشنهادهای اجرایی ارائه دهند.

وی تصریح کرد: پیگیری مصوبات کمیسیون نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز به این دلیل حائز اهمیت است که دیگر شاهد رکود کارخانه‌ها، تنزل اقتصاد و آسیب به صنایع نباشیم بنابراین تمام مدیران متولی باید نسبت به این مسئله احساس وظیفه کنند تا جایی که با اقدامات هوشمندانه خود زمینه دلهره بیشتر قاچاقچیان را فراهم آورند تا روزی شاهد ریشه‌کن شدن کامل معضل قاچاق در استان و کشور باشیم.

نظرات

ارسال نظر