95 نفر کاندید انتخابات شورای هیات های مذهبی استان خراسان شمالی شدند

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان از نام‌نویسی 95 نفر برای پنجمین دوره انتخابات شورای هیات های مذهبی خبر داد.

 

 حجت‌الاسلام علی خادمی در گفت‌وگو با خبرنگار شرق 24 اظهار داشت: انتخابات هیات مذهبی استان جمعه این هفته پنجم آبان برگزار که 95 نفر کاندید انتخابات شورای هیات های مذهبی استان شدند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بیان داشت: از این تعداد 17 نفر خانم بوده که برای حضور در این عرصه نام‌نویسی کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه انتخابات شورای هیات های مذهبی استان در سطح هشت مرکز شهرستان و همچنین شهر سنخواست برگزار خواهد شد افزود: حدود 70 نفر اعم از بازرس، معتمدان، نیروی انتظامی و امنیتی، کار برگزاری این انتخابات را بر عهده داشته که امیدواریم انتخاباتی سالمی رقم بخورد.

به گفته وی بررسی و تأیید صلاحیت داوطلبان عضویت در شورا با استعلام از مراجع سه‌گانه بر عهده ادارات تبلیغات اسلامی سطح استان است.

وی التزام عملی به ولایت‌فقیه، تابعیت جمهوری اسلامی ایران، شیعه اثنی عشری اهل‌بیت (ع)، عدم سوءسابقه کیفری، متأهل، عدم وابستگی به جریانات فکری منحرف، داشتن حداقل مدرک تحصیلی کارشناسی برای شهرهای بزرگ و داشتن حداقل دیپلم برای شهرهای کوچک را از شرایط داوطلبان شورای هیات های مذهبی عنوان کرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان با یادآوری اینکه اعضای هیات مذهبی برای مدت چهار سال انتخاب می‌شوند گفت: یک هزار و 160 هیات مذهبی در سطح استان وجود داشته که تاکنون 520 هیات در سامانه طوبی نام‌نویسی کرده‌اند.

وی ادامه داد: پس از انتخاب اعضای هیات های مذهبی در شهرستان‌ها اعضا از میان خود رئیس و مسئولان کمیسیون‌ها را مشخص خواهند کرد و در مرحله استانی هم رئیس و دبیران کمیسیون‌های تخصصی از سوی اعضا مشخص خواهند شد.

حجت‌الاسلام خادمی یکی از مهم‌ترین رویکردهای سازمان تبلیغات استان را فعال نگاه‌داشتن هیات های مذهبی در طول سال اعلام کرد و گفت: هیات های مذهبی به‌واسطه نقشی که دارند در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی از جایگاه مهمی برخوردارند ازاین‌رو هیات ها باید جدی‌تر به کمک پیشگیری آسیب‌های اجتماعی ازجمله کاهش طلاق بیایند.

نظرات

ارسال نظر