نبود زیرساخت‌های اینترنتی علت عدم اجرای جامع نظام ارجاع در مناطق مرزی خراسان شمالی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: نبود زیرساخت‌های اینترنتی سبب عدم اجرای کامل و جامع سیستم نظام ارجاع طرح تحول سلامت در مناطق روستایی، مرزی و محروم شده است.

 

 

علی حق‌بین در گفت‌وگو با خبرنگارشرق 24 بابیان اینکه در حال حاضر 305 نقطه خانه بهداشت در مناطق روستایی، مرزی و محروم در سطح استان وجود دارد، اظهار داشت: از این میزان 206 خانه بهداشت در نقاط مختلف استان فاقد هرگونه خدمات اینترنتی و IT هستند.

حق‌بین تصریح کرد: با توجه به‌ضرورت نیاز امروز به اینترنت و خدمات الکترونیکی که تمام امور به سمت الکترونیکی شدن پیش می‌رود با تأمین زیرساخت‌های اینترنتی در مناطق مختلف استان به‌ویژه مناطق مرزی و محروم می‌توان خدمات نظام ارجاع سیستم تحول سلامت که سبب کاهش هدر رفت بسیاری از هزینه‌های جاری می‌شود محقق شود.

وی بابیان اینکه آمار و اطلاعات دقیق زیربنای برنامه‌ریزی و مدیریت است که با تأمین زیرساخت‌های اینترنتی دست‌یابی به اطلاعات میسرمی شود، افزود: در حال حاضر در مناطق مختلفی از سطح استان به‌ویژه در مناطق مرزی ازجمله در شهرستان شیروان و رازوجرگلان زیرساخت مناسب اینترنتی وجود ندارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: برای اجرای نظام ارجاع تا حدودی زیرساخت‌ها و بسترهای لازم در بخش اینترنت و نرم‌افزاری در استان فراهم‌شده است اما برای تسری اجرای نظام سیستم ارجاع و رعایت سیستم پرونده‌های سلامت باید اقدامات بیشتری توسط دستگاه‌های مربوطه انجام شود.
انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر