چشم‌انداز 4 ساله توسعه شیروان تدوین می‌شود

فرماندار شیروان از تدوین برنامه چشم‌انداز توسعه 4 ساله این شهرستان در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

 

 

 

به گزارش شرق 24، امین رضا مرآتی در نشست با خبرنگاران بابیان اینکه شهرستان شیروان پتانسیل‌های بسیار بالایی جهت رشد و توسعه پایدار دارد افزود: دولت تدبیر و امید نگاه ویژه‌ای به توسعه کشور مخصوصاً نقاط محروم دارد و به شکر خدا در چهار سال اول فعالیت خود عملکرد خوبی داشته است.

وی با اشاره به اینکه نگاه دولت معطوف به آینده و توسعه و کار برای مردم و کشور است اظهار کرد:  در این راستا نقاط روستایی، مناطق مرزی و کم برخوردار در اولویت دولت برای خدمات‌رسانی هستند.

نماینده عالی دولت در شیروان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به لزوم اصلاح فضای تقابلی بین فردی و جریانی در استان و شهرستان گفت: تعامل مهم‌ترین عامل پیشرفت در هر منطقه بوده و خواهد بود ازاین‌رو باید در سطح شهرستان از تمام ظرفیت‌های سیاسی و اجتماعی موجود استفاده کنیم و در کنار یکدیگر و در فضایی سالم زمینه رشد و توسعه شهرستان را فراهم کنیم.

مراتی افزود:باید تلاش کنیم با همدلی و صمیمیت و به‌دوراز هرگونه حاشیه به شهرستان توجه ویژه داشته باشیم چراکه بدون شک مردم شیروان بهترین بوده و هستند و هنر ما باید این باشد از این ظرفیت‌های ویژه مردمی ‌که از تمامی ‌ابعاد مخصوصاً نیروی انسانی نعمتی برای ما هست کمال بهره‌برداری و استفاده را ببریم.

### بستر مناسبی جهت سرمایه‌گذاری در شیروان مهیا است

فرماندارشهرستان شیروان تعامل، استفاده از ظرفیت‌های موجود، جذب سرمایه‌گذار، مشارکت مردم در توسعه شهرستان، تقویت گروه  وان جی اُ ها را مهم‌ترین سیاست‌های فرمانداری شهرستان عنوان کرد و گفت: باید با استفاده از پتانسیل‌های موجود زمینه جذب سرمایه‌گذاری در شهرستان را فراهم کنیم .

وی با اشاره به وجود بستر مناسب برای سرمایه‌گذاری در این شهرستان گفت: با توجه به‌قرار داشتن این منطقه  در مسیر جاده آسیایی و عبور راه‌آهن در آینده‌ای نزدیک از این شهرستان، شیروان بهترین مکان برای سرمایه‌گذاری است .

مراتی اظهار داشت : با توجه به اهمیت اقتصاد مقاومتی در بحث اشتغال و تولید،  مقام معظم رهبری شعار سال 96 را اقتصاد مقاومتی، اشتغال و تولید مطرح کردند تا در این زمینه اقدامات راهبردی و عملی‌تری انجام شود و در این راستا دولت تمامی تلاش و سعی خود را جهت حمایت از سرمایه‌گذاران و دفاع از حق مردم به کار گرفته است.

نماینده عالی دولت در شیروان  با اشاره به رشد و توسعه شهرک صنعتی این شهرستان در چند سال اخیر گفت: وجود زمین مناسب و عبور خط لوله اصلی گاز از محل شهرک صنعتی، هم‌جواری با نیروگاه 2000 مگاواتی سیکل ترکیبی و انتقال آب از سد بارزو به این شهرک،نمایانگر  وجود چهارعنصر اصلی یعنی گاز،برق،آب و زمین مناسب جهت سرمایه‌گذاری ایدئال است .

وی افزود: دستگاه‌های اجرایی شهرستان نیز در این راستا برای تسهیل بروکراسی‌های اداری دست‌پر محبت سرمایه‌گذاران را به گرمی می‌فشارند و از آنان استقبال می‌کنند.

### تغییرات مدیریتی در بدنه دولت امری طبیعی است

نماینده عالی دولت در شیروان بابیان اینکه تغییرات مدیریتی در بدنه دولت امری طبیعی است افزود: با توجه به اینکه در آغاز فعالیت دولت دوازدهم هستیم قطعاً عملکرد مدیران در سال‌های گذشته موردبررسی قرار خواهد گرفت و جهت چابک سازی بدنه ادارات و دستگاه‌های اجرایی شهرستان، تعدادی از مدیران شرایط ارتقا را پیدا می‌کنند، تعدادی تثبیت می‌شوند و تعدادی نیز مسئولیت‌ها را واگذار می‌کنند.

مراتی تغییرات را لازمه رشد و پیشرفت منطقه دانست و گفت: در جابجایی مدیران سعی بران می‌شود تا جوان‌گرایی مدنظر قرار گیرد و از ظرفیت بانوان نیز متناسب با شرایط قطعاً استفاده خواهد شد.

فرماندار شیروان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تأکیدات  مقام معظم رهبری مبنی بر مقابله با آسیب‌های اجتماعی ازجمله بحث حاشیه‌نشینی اظهار داشت: همه ما باید در چارچوب سیاست‌های نظام جمهوری اسلامی ایران، رهنمودهای مقام معظم رهبری و برنامه‌های دولت تدبیر و امید در راستای ساماندهی آسیب‌های اجتماعی تلاش کنیم.

وی تصریح کرد: همان‌طور که تمام مردم در برابر قانون حقوق یکسانی دارند لذا باید به مردم حاشیه‌نشین نیز خدمات برابر و یکسانی ارائه شود و نباید نسبت به مسائل بهداشتی، آموزشی و اجتماعی این افراد بی‌تفاوت بود.

### حضور مدیران در جلسات مختلف ارزیابی می‌شود

نماینده عالی دولت در شیروان اظهار کرد: حضور مدیران در جلسات مختلف مخصوصاً جلسات شورای اداری ارزیابی خواهد شد و بر عملکرد مدیران نیز دائماً نظارت می‌شود.

مراتی بابیان اینکه مدیران دستگاه‌های اجرایی باید حتماً نسب به تکریم شایسته ارباب‌رجوع در دستگاه‌های تحت نظر خود نظارت کنند افزود: اصلاح فرایندهای اداری در انجام وظایف و ارائه خدمات مطلوب می‌تواند بسیاری از هزینه‌ها ازجمله هزینه‌های زمانی، مالی و روانی را کاهش دهد و سرگردانی در ادارات به پایین‌ترین میزان برسد.

نظرات

ارسال نظر